Uzavřené komody

V každé domácnosti je potřebný úložný prostor. Dalo by se říct, že skříní není nikdy dost. Praktické jsou menší komody, ale jak vybrat tu správnou. Na jedné straně je nutné změřit prostor, do kterého chcete komodu umístit, zjistit, zda je okolo dost místa pro otvírání a na druhé straně je design. Vzhled komody musí tvarově, barvou i materiálem ladit k ostatnímu nábytku, který se v dané místnosti nachází. Komody mohou být úzké a vysoké nebo nízké a široké. Dále je nutné rozhodnout, zda chcete komodu se zásuvkami a policemi, dvířky bez dvířek, anebo kombinaci zmíněného.


Jde tedy o nábytek, který zútulní domov, ale zároveň je to praktický pomocník na ukládání věcí. Ještě před výběrem konkrétního typu s přesnými rozměry je dobré se rozhodnout, co bude do komody ukládáno a kde bude umístěna.

Typy uzavřených komod

Úzké komody s malými šuplíky jsou vhodné pro drobnější předměty. Velmi se hodí do předsíní, kde se v nich dají uložit čepice, rukavice, apod.

Do ložnic se hodí šuplíkové komody, které se využívají pro ukládání spodního prádla. Rozdělení drobného prádla vám usnadní každé ráno. Každý člen domácnosti bude mít vlastní šuplík a přesně bude vědět, kam sáhnout.

Naopak do obývacích pokojů se hodí nižší a delší kombinované komody. Jsou to komody, které mají jak šuplíky, tak dvířka. Tento typ komody se hodí také do dětských pokojů. Lze do nich uložit oblečení, drobné předměty, hračky, ale například i šanony s důležitými papíry. Vše bude pohromadě, ale zároveň rozdělené a uspořádané.


Materiál

Pokud zvolíte komodu vyrobenou ze dřeva, jistě neuděláte chybu. Komody z masivu opatřené lakem jsou velmi odolné proti poškození. Méně odolné jsou komody ze složeniny dřevotřísky a plastu. Ty jsou naopak mnohem lepší při údržbě, která je jednodušší.

Napsat komentář