Shrnovací interiérové dveře

I v menších bytech je potřeba oddělit prostor. Pokud ale není dostatek prostoru nebo je prostor omezený, může se to jevit jako problém. Ten mohou pomoci vyřešit shrnovací interiérové dveře, které totiž nezabírají skoro žádné místo a to v zavřeném i otevřeném stavu. Tyto dveře jsou velmi praktické, nebouchají, jsou velmi tiché a ani průvan je nezavře. Shrnovací interiérové dveře jsou k dispozici v mnoha provedeních a designech moderního vzhledu. Na výběr jsou různé šíře a výška až 2,5 metru. Další výhodou je díky nízké hmotnosti snadná montáž a jednoduchá údržba.  Také pořizovací cena nepředstavuje žádné vysoké překážky. Shrnovací interiérové dveře lze sehnat za velice lákavé peníze.


Materiál shrnovacích dveří

Základní otázkou je materiál shrnovacích interiérových dveří. Je možné si vybrat mezi koženkovými, lamelovými, látkovými nebo plastovými. Plastové dveře mají několik základních typů a dále se liší podle prosklení. Co se týká údržby, tak plastové dveře jsou nejméně náročné, stačí vlhky hadřík a máte hotovo. Zajímavou variantou jsou koženkové dveře. Tyto dveře jsou vyrobené z lamel a dřevotřísky, která je potažená koženkou s textilním podšitím. Jsou charakteristické svým tichým chodem. Jejich design věrohodně imituje klasické přírodní materiály. Koženkové shrnovací dveře jsou velmi rozšířené v plném provedení bez skel, ale i tento typ shrnovacích dveře se nabízí v prosklené variantě.

Výhody shrnovacích dveří

Výhodou shrnovacích dveří oproti těm klasickým je jednoduchá montáž. Výměnu dveří v bytě zvládnete za jedno odpoledne. Shrnovací dveře totiž perfektně zapadají do stávajících zárubní a nejsou tak nutné žádné úpravy.


Výběr shrnovacích dveří

A jak vybrat kvalitní shrnovací dveře? Již na první pohled vidíte kvalitu použitého materiálu a ještě více vám prozradí dotek. Dobrým pravidlem, které vás jistě nezklame, je pořizovat shrnovací dveře od prověřených prodejců a v případě, že je možné si dveře i vyzkoušet, máte vyhráno.

Napsat komentář