Skleněné interiérové dveře

Máte rádi originalitu, luxus a nadčasový styl? Současným trendem interiérové designu jsou skleněné dveře. Oproti standardním interiérovým dveřím se odlišují svou průsvitností a průhledností, tím pádem perfektně prosvětlí celý interiér přirozeným denním světlem. A právě pro to patří prosklené interiérové dveře mezi ty nejprodávanější.


Typy sklěnených dveří

Skleněné dveře jsou rozdělené na průhledné a průsvitné dveře. Průhledné interiérové dveře jsou z čirého skla. Nejvhodnější jsou jako součást vstupů do zahrady nebo na terasu, tedy tam kde je krásný výhled. Naopak průsvitné dveře se vyrábí z mléčného nebo kouřového skla a používají se tam, kde je vhodné prosvětlení interiéru, ale bez možnosti vidět do prostoru, který uzavírají. Sledování objektů a dění v další místnosti tak není možné. Typické jsou pro koupeny nebo ložnice, kde jistě oceníte soukromí.

U prosklených dveří jistě každého napadne obava z jejich rozbití a případné následky v podobě střepů po celé místnosti. Ale bát se nemusíte, skleněné dveře jsou vždy vyrobené z bezpečnostního kaleného skla, které je při běžném používání nerozbitné. Pokud by došlo k nějaké nenadále události, při které by skutečně došlo k narušení dveří, sklo se sice rozsype, ale pouze na drobné úlomky, které nemají ostré hrany. Bezpečnostní sklo, ze kterého jsou dveře vyráběné, patří mezi vysoce odolné materiály.


I mezi prosklenými interiérovými dveřmi je na výběr mnoho barev a vzorů skla. Vybrat si můžete mezi dekorativními či ornamentálními skly. I skleněné dveře mohou být polepené fólií nebo dýhou v imitaci kamenů, dřeva, atd. Stejně tak jsou dveře osazovány moderním kováním, které si můžete vybrat.

Mezi hlavní výhody skleněných dveří patří moderní a luxusní vzhled, průsvitnost či průhlednost skla, která prosvětlí interiér. Odolnost vůči vlhkosti, střídání teplot, mechanickému opotřebení a nerozbitnost bezpečnostního skla. Prosklené dveře celý interiér zvětší a stanou se originálním designovým prvkem.

Napsat komentář