Trendy ve světě šatních skříní

Moderní šatní skříň

Plánujete vybavovat šatnu nebo si pořídit novou skříň do ložnice? Jistě chcete, aby byla moderní a interiér vašeho domova proměnila v pozitivním slova smyslu. Pak byste nejspíš měli vědět, co vlastně v poslední době v oblastní skříní letí.

Samozřejmě není nutné se vždy řídit posledními trendy. Daleko důležitější je, co se líbí konkrétně vám. Rozhodně ale není na škodu informovat se, co doporučují bytoví designéři a jaké typy skříní jsou oblíbené mezi zákazníky. Ostatně jestliže jste už nahlédli do nabídky nějakého kamenného obchodu či e-shopu s nábytkem, pravděpodobně jste si všimli, že se některé rysy opakují.

Posuvné dveře

Obrovským hitem posledních let jsou šatní skříně s posuvnými dveřmi. Hodí se snad do každé domácnosti, protože perfektně šetří prostor. Vedle skříně můžete nechat jen úzkou uličku, nepotřebujete místo na otevírání. Navíc nabízí tiché zavírání, s nímž si poradí i handicapování – otevřít posuvné dveře je pro ně mnohem snazší než ty klasické.

Šatní skříň zrcadlo

Světlé nebo naopak tmavé dekory

Ve všech oblastech bytového designu se uplatňuje minimalismus. To znamená co nejméně kusů nábytku a velmi jednoduché barvy. Tato kritéria tedy splňuje například bílá šatní skříň, nebo naopak zase velmi tmavá. Mezi oblíbené dekory patří dub sonoma či dub čokoláda. Ani kombinace černé a bílé nejsou tabu.

Zrcadla na dveřích

Další praktický trend šetřící prostor. Jestliže umístíte zrcadlo na dveře skříně, už jej nebudete muset dávat nikam na zeď v místnosti. Jak je známo, zrcadla dokážou opticky zvětšit prostor, tudíž jde opět o velmi vhodné řešení do menších bytů.

Kombinované vnitřní uspořádání

Moderní šatní skříně mají nejen police, ale také tyče na zavěšení ramínek. Často se setkáte také s výklopnými tyčemi, jež pomohou využít prostor až do výšky. Jen je potřeba zvážit, jakou část svého šatníku věšíte a jakou budete raději skládat do polic, ať vyberete správný poměr těchto dvou typů uspořádání.

Vysoké skříně

Vestavěné skříně stále mají své místo a po jejich boku věrně stojí velmi vysoké skříně často až ke stropu. Vypadají luxusně a poskytnou vám dost místa na vaše oblečení, což ocení zejména ženy.

A co si o současných trendech myslíte vy? Jsou poměrně praktické, a když nahlédnete do nabídek obchodů s nábytkem, zjistíte, že většina modelů je splňuje, aniž byste tato kritéria nějak specificky hledali.

Napsat komentář