Tlumiče hluku i do náročných provozů

tlumiče hluku

Hluk škodí zdraví a v pracovním prostředí je jeho hladina ostře sledována. Poškozuje nejen sluch, ale neprospívá psychice a našemu zdravotnímu stavu obecně. Hluk vadí lidem i zvířatům, proto bychom se jím měli zabývat a nepodcenit jeho efekt.

Krátkodobé a dlouhodobé limity

Stanoveny jsou limity, které se nesmí překročit, a to krátkodobé i dlouhodobé. Jak všem lidem, kteří se ve výrobě vyskytují, zajistit dostatečný komfort a dodržet zákony stanovené hranice? V mnoha případech to nepůjde bez tlumičů hluku.

Není třeba omezit výrobu

Některé výrobní postupy a procesy bez vysokého hluku zajistit nejdou. Omezit výrobu není řešení. Instalace účinných tlumičů hluku zajistí plynulost výroby, vysokou produktivitu a ochrání všechny před nadměrnou hlučností. Investice do takového zařízení je investicí do modernizace, kvalitnějšího prostředí a do budoucnosti. Prospěje jak pracovnímu, tak obecně životnímu prostředí.

Co nejnižší náklady na tlumení hluku

Samozřejmě, nemá cenu dát hromadu peněz a náklady na výrobu nadměrně zvýšit. Výrobce proto láká cenově výhodné řešení, které je ale opravdu efektivní a na spoustu let dopředu. Moderní tlumiče hluku zohledňují konkrétní výrobní proces a vytváření se na míru. Podle situace se volí konkrétní materiály i technologické postupy.

Minimální údržba

Každý provozovatel výrobní linky ocení minimální nutnost údržby a kontrol tlumičů, žádoucí je jednoduchá instalace a provoz s jednoduchým ovládáním. Vytvořit se dají tlumiče hluku do jakéhokoliv prostředí a výrobního provozu.

Široké využití tlumičů hluku

Využití tato zařízení naleznou například v prostředí, kde se vyskytují velké a hlučné stroje s vysokou produkcí tepla, spalinovody, kouřovody, plynové turbíny a vzduchotechnika. To jsou ale pouze příklady.

Individuální řešení

Každý, kdo potřebuje ve svém provozu snížit hluk, se může obrátit na firmu SAI ATIS s.r.o. a poradit se ohledně konkrétního principu řešení. Protihluková prostředí se dají instalovat i v náročných podmínkách. Není třeba se bát velkého omezení provozu během instalace tlumičů. Možná nějaké nastane, ale bude co nejmenší a pouze dočasné.

Napsat komentář