Renovací tonerů se šetří životní prostředí

oprava tonerů

V současné době se klade vysoký důraz na ochranu životního prostředí. Věděli jste například, že tonerové kazety používané v tiskárnách produkují poměrně velké množství odpadu, a tím pádem nemálo zatěžují naši planetu? Pokud patříte mezi ekologicky smýšlející, zřejmě namísto koupě nového toneru zvolíte jeho renovaci, tedy znovupoužití. Přitom kvalita tisku není nijak ovlivněna. V následujících řádcích vám prozradíme, kde renovované tonery zakoupit.

Stačí se na tonerovou kazetu jen podívat. Jedná se o plastový obal. Jelikož se snaží spousta firem eliminovat množství používaného plastu, začaly se tonery renovovat. Pokud převedeme tonerovou kazetu na hmotnost, tak jeden toner váží zhruba 500 gramů, z čehož 100 gramů je tonerový prášek a 100 gramů optický válec nacházející se uvnitř plastového obalu. Samotný plastový obal váží 300 gramů.

Jak renovace toneru probíhá?

Jelikož se používá při výrobě tonerů a cartridge docela dost plastového materiálu, je lepší jejich renovace. Při renovaci se vezme tonerová kazeta, v níž se vymění optický válec s převodovým ústrojím, potom se kazeta složí, přidá se do ní tonerový prášek, a potom se kazeta dostává opět do prodeje. Ovšem už nemá přívlastek „nová“, ale „renovovaná“, což vůbec nevadí, protože i tak je tisk kvalitní a bezproblémový. A navíc se ušetří 300 gramů plastového odpadu.

Jaký je rozdíl mezi renovovaným a kompatibilním tonerem?

Setkáte se s různými pojmy. První je renovace tonerů, o které jsme se zmínili výše. Potom ještě narazíte na tonery kompatibilní či alternativní. Jedná se o nově vyrobené tonery, které se neprodávají jako originální produkty. U nich je kladen důraz na co nejnižší výrobní cenu, navíc není možné je renovovat. Kompatibilní či alternativní tonery tak nejsou ohleduplné k životnímu prostředí.

Jestliže chcete zakoupit renovované tonery pro tiskárny, jako jsou SAMSUNG, CANON, HP, BROTHER, OKI, XEROX, EPSON a další, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu tonera.cz.

Napsat komentář