Kvalitní okapy a svody zajistí zdraví vašemu domu

Chybějící odvodnění střechy nebo poškozené okapy dokážou na domě napáchat nemalé škody. Voda umí poškodit fasádu, tepelnou izolaci, podlahy v suterénu, dokonce základy a obvodové zdivo.

Okapové systémy jsou pro dům naprostou nezbytností. Stejně tak jako pro další malé zahradní stavby, stodoly i kůlny. Chrání stavbu, ale i okolitou zahradu, která netrpí smýváním živin kvůli neřízeně odtékající vodě ze střech.

V dnešní době je navíc střecha bez okapového systému do očí bijícím plýtváním. Zejména, pokud máme zahradu, je důležité sbírat dešťovou vodu na zalévání zahrady. Šetříme tak zdroje pitné vody, pokud máme vodu z obecného vodovodu, tak i naši peněženku. Navíc rostliny dají vždy přednost dešťové vodě před obvykle tvrdou studnovou (navíc v příliš nízké teplotě též v létě) i před vodou upravovanou chlorováním.

Co charakterizuje kvalitní okapový systém?

V první řadě by měl být dostatečně odolný. Nejde jen o odolnost vůči atmosférickým vlivům, a tedy odolnost vůči korozi. Měl by být i dostatečně pevný, aby odolával případné vyšší sněhové zátěži v zimních měsících. Řada domů je příliš vysoká na to, abychom zvládli snadno řešit případné poškození okapového systému. Proto se rozhodně oplatí vybrat kvalitní, u kterého to nebude nutné.

Kvalitní okapový systém by měl umožňovat snadnou montáž. Oceníte to, když si jej budete montovat svépomoci, ale i když si najmete klempíře a nebudete muset platit zbytečné hodiny práce navíc.

V neposlední řadě by měly okapy uspokojit i naše estetické cítění. Prostě by se nám měly líbit – tvarem, provedením i barvou.

Žlaby Zambelli vás nezklamou kvalitou ani vzhledem

Kvalitní značkou okapového systému jsou žlaby Zambelli. Jde o mimořádně kvalitní pozinkované žlaby, které mají schopnost udržet si stálou ochranu proti korozi. I proto se výrobce nebojí na svůj okapový systém poskytovat 15 let záruku. Systém nabízí SH&RM Metal, kvalitní klempířství z Kamenného Újezdu u Českých Budějovic.

Okapový systém Balex Wijo odolává i vysokému zatížení sněhu a ledu

Okapy a svody z Českých Budějovic, to je i okapový systém Balex Wijo. Jde o jednoduchý, avšak mimořádně trvanlivý systém pro odvod dešťové vody. Perfektně sedí na všechny druhy střešních krytin. Pochlubit se může velice kvalitní povrchovou úpravou, která dělá systém extrémně odolným.

Napsat komentář