Co byste měli vědět o elektrických kartáčcích?

Kartáček oralb

V posledních letech v mnoha českých domácnostech našly místo elektrické kartáčky jako náhrada za klasické manuální. A není divu. Oproti manuálním kartáčkům mají mnohé výhody a i vychytávky navíc. Víte ale, jaké druhy elektrických kartáčků rozeznáváme a čím se vlastně liší?

Dva základní typy elektrických kartáčků

Stojíte-li před otázkou, jaký elektrický kartáček pořídit sobě, případně vašim dětem a třeba hledáte i prostřednictvím odkazu elektrický zubní kartáček recenze, měli byste vědět pár základních informací. Rozdíly mezi jednotlivými druhy, totiž mezi oscilačním-rotačním a sonickým kartáčkem jsou větší než by se mohlo na první pohled zdát.

Oscilační zubní kartáček pomůže i esteticky

Oscilační kartáček při „práci“ funguje na principu rotačních pohybů. Technologicky vyspělejší varianty oscilačních kartáčků jsou 3D kartáčky. Snoubí v sobě oscilaci, rotaci a ještě pulzaci. Báječné na téhle kombinaci je fakt, že dokáže zneškodnit i nevzhledné zbarvení zubů, proto je právě rotační kartáček nenahraditelný pro kuřáky a milovníky kávy či vína. Funguje v podstatě samostatně, to znamená, že nemusíte nijak zvládat správnou techniku čištění zubů.

Elektrický kartáček

Sonickému kartáčku stačí méně pasty

Sonický kartáček naopak znamená inovaci manuálních kartáčků. Nerotují, ale vibrují. Právě vysoké vibrace mají schopnost rozkmitat štětiny kartáčku, které následně stírají nečistoty ze zubu stejně, jako to dělá kartáček manuální. Z toho logicky vyplývá, že u tohoto typu kartáčku je třeba znát správnou techniku čištění. Výhodou pak je nižší spotřeba zubní pasty, jelikož ony vibrace zpění i malé množství pasty dostatečně.

Elektrické kartáčky myslí za vás

Moderní elektrické kartáčky se stále vyvíjejí. Samozřejmostí je časovač. Pak existují ale i různé režimy čištění zubů. Liší se v intenzitě a rychlosti, což ocení třeba ti, kteří mají citlivé zuby a dásně. Oscilační kartáčky bývají doplněny i o tlakový senzor. Ten vám dá vědět v případě, že příliš tlačíte hlavicí na chrup, čímž vás nabádá k napravení techniky čištění. Sonické kartáčky tuto funkci nemají.

Napsat komentář