Světoví výrobci toaletních stolků

Moderní toaletní stolek

Výrobou toaletních stolků se zabývá několik zahraničních firem. Přinášíme vám alespoň několik málo z nich, abyste si mohli udělat představu o tom, jak si vylepšit vaší domácnost a vytvořit si koutek, který bude patřit jen vám.


Jednou z nich je i v České republice velmi známá Ikea. Švédská společnost založená v roce 1943. V Ikee se dají sehnat za rozumné peníze krásné jednoduché toaletní stolky, které dotvoří váš domov, ať už chcete rustikální verzi toaletního stolku nebo spíše praktičtější stolek ve stylu komody tak, aby dokonale zapadl do již vybavené ložnice.

Úplně jiné zpracování nabízejí skotští designéři Colin Lewis McAllister a Justin Patrick Ryan, kteří jsou zároveň populární televizní moderátoři a v jejich zpracování toaletních stolků se odráží komické vystupování a nadsázka v podobě technických prvků a kovového materiálu.

Pokud máte rádi ruční výrobu, podívejte se po toaletních stolcích od společnosti Eden. Dokonalý detail a jedinečná propracovanost vás jistě osloví.  Další velmi zajímavé kousky vyrábí společnost Acro, ta se zaměřuje na minimalistické a zároveň prakticky zpracované toaletní stolky. Tyto stolky jsou velmi praktické do menších bytů, kdy se jejich majitelé snaží maximálně využít každého prostoru.

Dalším skvělým a uznávaným britským designérem je Stueart Padwick. Zaměřuje se na produktový design a toaletní stolky jsou vděčným tématem. Jeho toaletní stolky jsou velmi kultivované a elegantní, vhodné pro dámy každého věku. Velmi zajímavé toaletní stolky vyrábí londýnské designérské studio Doshi Levien. Jejich toaletní stolky jsou přitažlivé ze všech stran. Jejich kruhová zrcadla působí dynamicky a celá tvorba je spjata s abstrakcí. Každý kousek je velmi originální a rozzáří vaší ložnici.

Italské studio Gallotti&Radice je typické svou vášní pro sklo. Všechny své produkty vyrábějí ručně a kompletní výroba včetně toaletních stolků se předává z generace na generaci. Každý produkt je výjimečný elegantním stylem.


Dnes je možné sehnat víceméně cokoliv, záleží na osobité představě, požadavcích na tvar, materiál, funkčnost a nákladech, které chcete do sebe a svého koutku krásy investovat.

 

Napsat komentář