Stylový botník patří do každé předsíně

Když přijdete na návštěvu a po otevření dveří na zemi uvidíte spousty párů bot, rozhodně to na vás žádný velký dojem neudělá. Nejspíše si pomyslíte, že hospodyňka příliš nedbá na úklid. Možná ale pouze nemá to správné vybavení předsíně. Ano, právě v této místnosti nemusí chybět nejen šatní skříň a věšáky na svršky, ale také kompaktní botník. Na jeho výběr se zaměříme mnohem podrobněji. V neskutečném množství modelů, jež jsou dnes na trhu, se nejedná o nejsnazší volbu. Jak na ni?

Design na prvním místě

Ač se to možná nezdá, i na vzhledu chodby neskutečně záleží. Vždyť právě tato místnost zprostředkovává první kontakt člověka s konkrétním objektem. Když přijde návštěva, můžete se vsadit, že se bude rozhlížet kolem sebe. Moderní botníky vzhledově jistě nezklamou. Vyrábí se totiž ve spoustě zajímavých dekorů. Moc hezky vypadá například dub sonoma. Pokud ale zvolíte tmavý ořech, nebo naopak bílé korpusy s dvířky, rozhodně nešlápnete vedle. Nezapomínejte ani na to, že botník je zapotřebí doladit i kováním. Musí obsahovat spolehlivé panty i úchyty, jež jsou většinou vyrobeny z nerezu.

Funkčnost a uspořádání botníku

Důraz se vyplatí klást i na celkovou funkčnost tohoto kusu nábytku. Vynikající je kupříkladu sedací botník. Využijete jej jako skladovací prostor pro obuv a zároveň slouží jako lavice při přezouvání. Soustředit se vyplatí i na vnitřní uspořádání. To může být řešeno formou několika polic, případně speciálních přihrádek na obuv. Počítat byste měli i s nazouvacími lžícemi a v neposlední řadě i impregnačními prostředky.

Vyberte si ze spousty variací

Že nevíte, kde se inspirovat a vybírat ten správný botník za rozumnou cenu? Stačí se podívat do eshopu dona-shop.cz. K dispozici je tady spousta designově povedených variací botníků, z nichž si určitě zvolíte ten, který bude dokonale ladit k vaší předsíni.

Napsat komentář