Průvodce výběrem šatní skříně

Bílá šatní skříň

Většina lidí, zejména žen, by souhlasila s tím, že šatní skříň je doma poměrně stejně důležitá jako sedací souprava či postel. Máte vy doma tu správnou? Víte, jak by měla vypadat, aby plně vyhovovala vašim představám?

Šatní skříně nejsou zrovna malou investicí, a proto byste jejich výběru měli věnovat patřičný čas. Nakupování přes internet je z tohoto hlediska lepší, jelikož se můžete doma v klidu rozhodnout. Než se ale pustíte do prohlížení naší nabídky, čtěte dále, abyste věděli, co máte vlastně hledat.

Zvažte prostor a využijte chytrých triků

Všichni bychom si nejraději koupili obrovskou vestavěnou skříň od podlahy až ke stropu, ovšem ne každý na ni má doma místo. Všechno si dobře změřte a nezapomeňte na dostatečný prostor na procházení.

Chcete-li ušetřit místo, pořiďte si šatní skříně s posuvnými dveřmi. Tento mechanismus vám uspoří až dva metry prostoru, navíc je v dnešní době velmi moderní. Dobrou volbou je i šatní skříň se zrcadlem. Zrcadla opticky zvětšují prostor.

Vyberte správné vnitřní uspořádání

Nejlepší jsou obvykle kombinované skříně s tyčí na věšení kabátů, poličkami i šuplíky, do nichž schováte vše, co by nemělo být na první pohled po otevření skříně vidět (typicky třeba spodní prádlo). V úvahu byste ovšem měli vzít skladbu svého šatníku. Zejména ženy mívají více kousků, jež je potřeba věšet. Pokud i váš šatník přetéká kabáty, šaty a halenkami, které se po složení zmačkají, volte raději skříň s delší tyčí.

Samotná skříň nemusí stačit

Dnes je ovšem trendy nezavírat veškeré oblečení do šatní skříně. Možná jste i vy aspoň někde na fotce viděli stojan na oděvy s dlouhou tyčí na kolečkách. Také to je určitá možnost. Podobně se může hodit aspoň malý němý sluha, na nějž budete odkládat kousky, které jste už měli na sobě, ale ještě nepatří do prádelního koše. Neměly by se totiž ukládat do skříně k čistému oblečení a díky němému sluhovi byste aspoň neházeli všechno na židli. Nebo si můžete vyhradit jednu polici ve skříni na špinavé prádlo. Vše záleží jen na vašich zvyklostech. Proto nelze ani jednoznačně říct, jaká skříň je nejlepší. Prostě prostudujte naši nabídku a vyberte si.

Napsat komentář