Stínící plachta proti slunci

Léto se blíží nezadržitelnými kroky a všichni se těší na sluníčko. Nicméně ale přijdou chvilky, kdy se budete chtít před sluncem schovat. Pokud nemáte na zahrádkách, terasách či chatách pergolu nebo výsuvnou střechu, jsou stínící plachty proti slunci přesně to, co hledáte.

Neustále bojujete s přemísťováním slunečníku, tak abyste seděli ve stínu a nepražilo na vás slunce. Stínící plachty lze využít také k zastínění balkonu, verandy nebo vytvoření dětského koutku.

Montáž a demontáž zvládne každý

Stínící plachty jsou z textilie a upevňují se na sloupky nebo kotvy, které se mohou upevnit do fasády domu. Právě díky těmto sloupkům je možné stínící plachtu různě naklánět a polohovat podle toho odkud slunce svítí. Jednodušší variantou jsou stínící plachty s pevně kotvícími body, jejich montáž je snazší. Další možností je použití vrutu, který lze použít opakovaně na různých místech.

Po létě lze snadno plachtu opět demontovat, vyprav v pračce a uklidit tak, aby byla připravená na další sezonu.

Výhody stínících plachet

Další nespornou výhodou je ochrana proti UV záření a vodě. Díky impregnaci nemusíte stínící plachty schovávat před deštěm, ale klidně pod nimi zůstat sedět. Pokud bude déšť vytrvalý nebo hodně silný, je přeci jen lepší plachtu sundat nebo jí alespoň naklonit tak, aby voda z plachty stékala.

Typy a druhy

Na výběr je několik různých tvarů. Velmi populární jsou trojúhelníkové a to buď pravoúhlé nebo rovnostranné, své uplatnění najdou i obdélníkové nebo čtvercové plachty proti slunci. Na trhu jsou stínící plachty jak v moderním, tak rustikálním stylu. Barevných kombinací je také nespočet. Pokud chcete docílit zakrytí větší plochy, doporučuje se pořídit více různých plachet, které lze upevňovat v různých výškách.

Napsat komentář