Dubové interiérové dveře

Hlavní výhodou dveří z masivu je jejich přírodní vzhled, který se stane výrazným estetickým prvkem každé domácnosti. Jedná se o pevný a velmi odolný materiál, na kterém se nedrží prach. Základním prvkem výroby dubových dveří jsou speciální lepené třívrstvé dubové hranoly. Kvalitní konstrukce s atraktivním designem se bude skvěle vyjímat ve vašem interiéru a pomůže dotvořit bezpečný domov s prvkem originálního luxusu.


Výhody dubových dveří

Dubové dveře jsou extra třídou mezi dřevěnými dveřmi a to nejen díky své odolnosti a překrásné kresbě, ale především díky svojí dlouhé životnosti. Právě proto jsou dubové dveře tím nejlepším, co můžete mít. Dubové dřevo vyniká také vysokou hustotou, tvrdostí a houževnatostí a nejlépe odolává změnám vlhkosti. Stejně tak jsou výborným tepelným izolantem, proto přes ně neutíká teplo a dokonce nepropustí ani hluk.

Jen se rozhlédněte při návštěvách zámků nebo hradů. Mnoho dochovaných kusů nábytku je právě z dubu. Dubové dveře mohou přežít více než několik desetiletí.

Zdravotní nezávadnost dubových dveří


Dubové dveře oceníte i v případě, že trpíte alergiemi. Tyto masivní interiérové dveře jsou totiž nezávadné a s vhodnou povrchovou úpravou vám zajistí bezpečnější prostředí než dveře z lepených materiálů.

Nevýhodou dubových interiérových dveří je pořizovací cena, která velmi často hraje významnou roli. Nicméně je důležité si uvědomit, že taková investice je na dlouhá desetiletí. V případě, že dojde k jejich poškrábání, není nic jednoduššího než je zbrousit a přelakovat. Říkáte si, že vás nebude bavit dívat se desítky let na stejné dveře, ani to není problém. Když vás přestanou bavit nebo budete chtít změnit vzhled interiéru, stačí je zbrousit a změnit povrchovou úpravu a díky tomu s vámi mohou dubové dveře být po celý život.

Napsat komentář