Masivní interiérové dveře

Dveře z masivu

V minulosti se výběru dveří nepřikládala taková pozornost, ale dnes je k dispozici velké množství materiálů a různých typů provedení. Dnes interiérové dveře neplní jen funkci oddělení místností nebo zvukovou izolaci ale zároveň jsou interiérovým doplňkem, který lze perfektně sladit s celkovým vzhledem.


Typy masivu

Vedle klasických dveří jsou na výběr i dřevěné dveře, které jsou velmi populární. Masiv, resp. dveře z masivu jsou čistě z přírodního materiálu, perfektně udržují teplo a izolují hluk. Na výběr je několik druhů, nejpoužívanější je smrk, jasan a borovice.  Dražší dřevěné masivy jsou bříza, buk a dub. Na rozdíl od smrku či borovice, je toto dřevo těžší a tvrdší, tím pádem odolnější proti poškození. Pokud někdo preferuje tmavší dřevo, do tmavě zařízeného interiéru, je vhodná třešeň.  Další variantou může být javor. Existují však i unikátnější typy, jedná se o exotické dřeviny, které jsou dostupné, ale cenově náročnější.  Zpravidla jde o dřevo z Afriky, které je k nám dováženo.

 Originalita masivních dveří

Masivní interiérové dveře jsou právě díky dřevu velmi osobité, každý jednotlivý kus je originálem a jedná se o velmi trvanlivý materiál. Dveře tohoto typu přináší do domova přírodu a pomůžou vytvořit rodinné teplo.

Druhy masivních dveříNa výběr je z celodřevěných dveří nebo masivních dveří s různým typem prosklení. Zapomenout nesmíme ani na možnost volby různých dekorů.

Masivní interiérové dveře vynikají kvalitním zpracováním se zaměřením na detail. Nespornou výhodou je délka životnosti, stabilní konstrukce a pěkný vzhled. Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že interiérové dveře z masivu potřebují prostředí bez výkyvů teplot a vlhkosti. V případě lehkého opotřebení je možné dveře obrousit a znovu povrchově upravit. Ceny interiérových masivních dveří začínají okolo deseti tisíc korun. Jedná se sice o nemalou investici, ale dveře vydrží celou věčnost.

Napsat komentář