Není skříňka jako skříňka, proto je nutné důkladně vybírat materiál, ze kterého je koupelnová skřínka vyrobená. Nenechte se zlákat velmi nízkou cenou, ta zpravidla vychází k nižší kvality materiálu a taková skříňka nebude dlouho zdobit vaší koupelnu.
Do kterého materiálu je tedy dobré investovat a kterému je naopak lepší se vyhnout? Co znamenají zkratky, na které při výběru materiálu koupelnových skříněk narazíte?
Koupelnové skříňky jsou složené z nosné středové desky, kterou je většinou DTD (dřevotřísková deska), která je opracovaná a to dýhováním nebo laminováním. Laminované dřevotřískové desky (LTD) se polepí dekoračním laminovacím papírem, zalijí pryskyřicí a zalisují. Tyto desky patří k těm nejpoužívanějším a cenově dostupným. Oproti tomu dýhované dřevotřískové desky jsou velmi kvalitní a nadčasově zpracované, na desky se lepí tenký plát dřeva a z toho důvodu je jejich cena vyšší. Další možností jsou MDF desky (polotvrdé dřevovláknité desky). Tyto desky jsou alternativou masivního dřeva, jsou velmi kvalitní a dobře tvarovatelné. Využívané jsou především tam, kde se frézují hrany a plochy. Takové desky se upravují lakováním nebo foliováním. Ať už si vyberete jakoukoliv desku, je důležité zkontrolovat si kvalitu dřevotřísky, pozor na dřevotřísky ze sušených travin.
Z čeho koupelnové skříňky jsou?
Čelní plochy koupelnových skříněk je možné také vyrobit z masivního dřeva jako je třešeň, buk, dub, ořech nebo biodesek. Skříňky jsou lakovány polyuretanovými laky a barvami, těch je opravdu mnoho a to jak v lesklém, polomatném tak matném provedení.
Při výběru koupelnové skříňky můžete narazit na ceny v rozmezí řádu tisíců korun. Lidé jsou dnes velmi ovlivnitelní nízkou cenou, ale pozor na kvalitu. Nízká cena se zpravidla bude rovnat úsporám na použitém materiálu. Takže by se mohlo stát, že koupíte sice levnou na první pohled pěknou koupelnovou skříňku, ale za pár měsíců jí budete moci vyhodit a znovu vybírat. Někdy je totiž lepší si za kvalitu připlatit.