Jak si zorganizovat šatní skříň?

Muži často přijdou ke skříni, vezmou si první kousek, který jim padne do ruky, a jsou připraveni vyrazit z domu. U žen je to ale jiné. Ty před zrcadlem a otevřenou skříní tráví denně dlouhé chvíle. Je-li to i váš případ, máme pro vás dobrý tip. Významně vám pomůže, pokud si skříň zorganizujete. Jednak rychleji najdete, co hledáte, jednak nebudete muset ráno řešit, že ta sukně, kterou jste si chtěla vzít, je šíleně zmačkaná.


Správné ukládání oblečení vám uspoří čas a také prodlouží životnost vašich jedinečných kousků. Tak pojďme na to! Udělejte si chvilku a uspořádejte si šatní skříň podle následujících rad.

Oddělte bundy, kabáty i spodní prádlo

Jste-li majitelem či majitelkou velké šatní skříně, pravděpodobně dáváte dohromady trička, mikiny, svetry, kalhoty, sukně, šaty i bundy a kabáty. Poslední dva jmenované prvky by ale měly být skladovány odděleně. Svrchní šatstvo bývá kontaminováno nečistotami zvenku, proto by mělo být uchováváno jinde než oblečení přicházející do styku s holou kůží. Zejména spodní prádlo proto dávejte do zvláštní poličky či šuplíku.

Ne všechno je potřeba věšet

Sami určitě dobře víte, jaké kousky z vašeho šatníku se mačkají, a tak je potřeba pověsit je na ramínko. Bývají to šaty, sukně, halenky a rozhodně bundy či kabáty. Co naopak věšet nemusíte, jsou svetry. Mohou se pak vytahat. Ohledně věšení budete nejspíš limitováni tím, jak dlouhou tyč máte ve své skříni. V našem sortimentu najdete šatní skříně s posuvným dveřmi, které jsou vybavené dlouhou tyčí, na niž se toho vejde spousta.

Vyberte si správnou skříň

Z výše uvedeného logicky vyplývá, že možnosti uskladnění šatstva hodně záleží na vybrané skříni. Vyberte si proto u nás, uspokojíme nenáročné zákazníky i módní maniačky. Těm doporučujeme pořídit si šatní skříň se zrcadlem přes celou stěnu a vysokou až ke stropu. I takové v našem sortimentu najdete.

Napsat komentář