3 tipy pro výběr obývací stěny

Vybavujete si aktuálně obývací pokoj anebo uvažujete o celkové rekonstrukci a přeměně toho stávajícího? Ať už je situace jakákoliv, rozhodně se nedokážete obejít bez nového elegantního nábytku. Tomu bude dominovat sedací souprava. Jen na ní ale celkový vzhled obývacího pokoje určitě nezávisí. Volit byste totiž měli také tu správnou obývací stěnu. Nač si dát pozor při jejím výběru? To se vám pokusíme nastínit v následujících řádcích.


Kvalitní materiál na první pozici

Nejdůležitější je bezesporu při volbě konkrétní obývací stěny myslet na materiál, z něhož je vyrobena. Hodně oblíbené jsou jak masivní, tak i klasické laminované varianty. U nás najdete především modely, jejichž základem jsou středně zhuštěné dřevovláknité MDF desky. Na těch je ještě nalepena melaminová dekorativní fólie. O bytelnost a pevnost takovýchto stěn nemusíte mít vůbec starost stejně jako o design.

Minimalistické pojetí není nezbytné

Začetli jste se do některého z časopisů o bydlení a stylu? Pokud ano, většinou v něm radí, že pojetí nábytku v obývacím pokoji by se mělo nést v duchu minimalismu. Nikde ale není psáno, že se jedná o nezbytnost. V naší nabídce je spousta zajímavých obývacích stěn, které zaberou větší porci prostoru v obývacím pokoji, nicméně vypadají vzdušně a jsou schopny pojmout spousty věcí. Přiznejme si, že skladovací prostor prostě a jednoduše chybí ve všech domech a bytech.

Myslete i na televizi a osvětlení

Jinak se při výběru obývací stěny vyplatí myslet i na některé praktické záležitosti. Mimo úložného prostoru potřebujete také místo, kde bude stát televize. S některým z námi nabízených modelů to nebude problém. Vyšperkovat si navíc mnohé stěny budete moci prostřednictvím vkusného osvětlení. Právě bodová LED světla dodají celému kompletu ještě větší porci elegance a dokáže zaujmout i v době, kdy je šero.

Napsat komentář