Povrch interiérových dveří

Rozhodli jste se pro nové interiérové dveře a objevili širokou nabídku nejrůznějších materiálů a povrchů, ze které si neumíte vybrat? Prvním krokem je výběr povrchu a jeho úpravy. Povrchová úprava interiérových dveří rozhoduje o finálním designu, ale také o vlastnostech dveří. Při výběru byste měli vzít v úvahu, kde budou dveře používány.


Na výběr je od papírových folií až po dekory, které jsou k nerozeznání od pravého dřeva nebo masivu.

DOSTUPNÉ POVRCHY DVEŘÍ

Dveře do prostor bez zvýšené zátěže mohou mít povrch z papírové fólie, ale je nutné dávat pozor na správné ošetření a nepoužívání agresivních čisticích prostředků. Ani domácí mazlíčci nejsou tím pravým pro papírové folie.

Speciální folie věrohodně napodobují strukturu kůry dřeva nebo jiného materiálu, jsou velmi odolné vůči vlhkosti a otěru. Folie v běžném rodinném provozu vydrží dlouhou dobu.

CPL Laminované povrchy jsou k dispozici v různých dekorech i barvách, vyhoví náročnějšímu provozu, protože jsou vysoce mechanicky odolné, jejich údržba je snadná a cenově jsou dostupné.

HPL laminované povrchy jsou ještě odolnější než CPL laminované povrchy, a to z toho důvodu, že jsou tvořeny z několika vrstev a jsou impregnovány pryskyřicí. Jejich životnost je velmi dlouhá.


Pokud dáváte přednost přírodním materiálům, jistě vás osloví dveře s dýhovaným povrchem. Každé dveře jsou jedinečné. Dýha je tenký plát masivního dveře, který neustále pracuje a je citlivý na dopadající světlo, a proto může docházet postupem času ke změně barvy.

Se stejnou barevnou nestálostí se můžete setkat také u masivního dřeva, které působí velmi přirozeně a luxusně.

Cenově nejdostupnější jsou tedy papírové folie, ale ty jsou také nejvíce náchylné k poškození. Pro valnou většinu domácností jsou vhodné CPL lamináty, které jsou spojením nízké ceny, odolného povrchu a příjemného designu. Pokud uvažujete o dveřích, které budou používány velmi často, jsou lepší HPL lamináty, které jsou ještě odolnější. Cenově nejnáročnější je luxusně vypadající dýha a masiv, i když je zde nutné počítat s drobnou nevýhodou v podobě nestálosti barev.

2 thoughts on “Povrch interiérových dveří”

  1. Dobrý den, potahování dveří a dveřních rámů nedoporučuji, v prvé řadě by výsledek nebyl nikdy takový jako když si vyberete dveře nové, např. v CPL dekoru, který si přejete. Zároveň jsem přesvědčený, že výsledná cena za nové dveře bude ve finále nižší než za potažení dveří stávajících.

    Přeji hezký den
    Šedivý Petr

Napsat komentář