Jak je to se státní podporou u stavebního spoření? Dostanete až 2 000 Kč ročně

Stavební spoření představuje bezpečný investiční produkt, v rámci něhož můžete šetřit peníze nejen na bydlení, ale klidně třeba i dětem. Samozřejmou výhodou je, že se uložené peněžní prostředky neustále zhodnocují, ovšem ještě zajímavější je státní podpora. Stavební spoření je totiž podporované státem, jenž každému člověku, který si sjedná stavební spoření, přispěje ročně až 2 000 korun.

Přestože v minulosti byly úrokové sazby stavebních spořitelen vyšší, stejně tak i státní podpora, představuje stavební spoření stále jednu z nejoblíbenějších možností, jak střádat úspory. Pokud si budete zjišťovat, jaká je maximální roční státní podpora na stavební spoření, zjistíte, že celkem 2 000 korun, a to i navzdory tomu, že si sjednáte více smluv u různých spořitelen. Sice si říkáte, že to je málo, ovšem na zemi takové peníze nenajdete.

Stavební spoření státní podpora

Stát přispívá 10 % z vkladu, nicméně pouze do výše 2 000 korun ročně. Jestliže chcete, aby vám přistála na stavební spoření maximální státní podpora, je nezbytné ukládat měsíčně 1 700 korun, což znamená, že roční vklad musí činit 20 000 korun. I když vložíte na stavební spoření více, stát vám připíše jen 2 000 korun.

Stavební spoření státní podpora podmínky

Jestliže chcete, aby vám byla státní podpora vyplacena, musíte splnit několik základních podmínek. Spořit musíte minimálně 6 let. V případě, že byste ukončili smlouvu dříve, byl by vám vyplacen pouze váš vklad, zatímco státní podporu a úroky byste ztratili. Dále je požadováno, abyste byli občanem České republiky či jiného státu s trvalým pobytem na území České republiky a s přiděleným rodným číslem. A ještě nesmíte být právnická osoba, neboť na státní podporu mají nárok jen osoby fyzické.

[kkstarratings]

Napsat komentář