5 tipů pro výběr jídelního stolu

pro vaši jídelnu

Ať už budete vybírat svůj první stůl, nebo hledáte náhradu za ten stávající, možná budete překvapení tím, kolik toho na trhu najdete. Takový Google vám na dotaz „jídelní stůl“ vrátí 6 140 000 výsledků. Abyste se při výběru necítili tak ztracení, máme pro vás pět klíčových pravidel.

1. Vždy se poohlížejte po větších, než vlastně chcete

„Jsme jenom tři“, „Stejně nikdy nesedíme u jídelního stolu společně“. To jsou typické výmluvy, jimž byste neměli podlehnout. Máte-li dostatek prostoru, pořiďte si velký stůl, ať není místnost prázdná. Nepůsobí to dobře. Berte v úvahu i zpracování stolu. Jídelní stůl z masivu působí větší než stoleček na kovových nožkách. Nenechte se ale omezovat! I jídelní stůl masiv může být minimalistický, třeba právě když má kovové nohy.

2. Nepřežeňte to s velikostí

Bohužel se vám může podařit i opačný extrém – vyberete příliš velký stůl. Držte se pravidla 90 cm. Na každou stranu od stolu by mělo být 90 cm místa, aby se kolem dalo pohodlně procházet.

3. Máte-li málo místa, zvažte kulatý stůl

Kulaté stoly hodně uspoří prostor. Jsou skvělé pro jídelní prostory v kuchyni, ale i do otevřených prostor – například když máte jídelnu spojenou s obývákem. Ne každý je však umí zkombinovat s ostatním zařízením interiéru, na to si dejte pozor, ať nepůsobí jako pěst na oko.

4. Do tmavého bytu zkuste skleněný stůl

Toužíte vykouzlit vzdušný prostor? Pak se zaměřte na barvy. Do tmavých a malých prostorů se hodí světlé barvy nebo sklo. Na druhou stranu skleněný stůl vyžaduje více péče a také není zrovna šálkem kávy většiny lidí. Upřednostnili byste spíš klasický masivní jídelní stůl? Pak zvolte takový, který má bílé nohy.

5. Nebojte se kovů

Mezi lidmi jsou velmi oblíbené jídelní stoly z masivu, které se hodí snad do každého interiéru. Buďte ale odvážní a nebojte se ani kovových prvků. Parádně vypadají třeba právě v kombinaci s masivním dřevem. Nevěříte? Podívejte se do e-shopu WERDINA trade, kde najdete moderní nábytek z masivu.

[kkstarratings]

Napsat komentář