Šatní skříň: Tyto 4 věci při jejím nákupu určitě nepodceňte

moderní šatní skříň

Kvalitní a spolehlivý nábytek patří do každého interiéru. Jeho základem bývají samozřejmě šatní skříně. Tradičně se instalují do předsíně, nicméně mnohem častěji je najdeme v šatně či ložnici. Nákup tohoto nábytku není vůbec jednoduchý, poněvadž se na trhu nachází spousta různých designově zajímavých a funkčních modelů. Pokud nevíte, podle čeho vybrat ten správný, nepřestávejte číst, v následujících řádcích vám prozradíme 4 aspekty, které byste určitě neměli brát na lehkou váhu.

1. Správný typ skříně

V podstatě se jedná o volbu mezi klasickou prostorovou a vestavnou skříní. U vestaveb počítejte sice s úsporou místa, nicméně poněkud vyšší pořizovací cenou. Moderní volně stojící velké šatní skříně mohou bez problémů vestavěné modely alternovat. Ušetříte a bez větších problémů získáte prostor pro veškeré oděvy.

2. Interiérové řešení na míru

Máte pocit, že na míru mohou být konstruovány pouze vestavěné skříně? Pak jste na omylu. Není problém volit i jakoukoli klasickou, jejíž interiér si přizpůsobíte dle vašich potřeb. Třeba taková velká bílá šatní skříň může disponovat jak závěsnou tyčí pro ramínka, tak i spoustou nejrůznějších polic a zásuvek.

3. Úspora prostoru

Každá skříň zabere jistou porci místa. Zvolíte-li moderní nadčasové provedení, získáte nábytek schopný pojmout spousty věcí. Nebude ovšem v dané místnosti zavazet. Vynikající je především šatní skříň s posuvnými dveřmi. Ta je optimální v tom, že v jejím okolí vznikne další užitný prostor. Zavírání a otevírání je přitom maximálně jednoduché, věci si vytáhnete ze skříně pohodlně a expresně.

prostorná skříň
Krásná světlá šatní skříň

4. Unikátní design

Skvěle vypadá jak třeba šatní skříň bílá, tak i design nějaké tradiční nebo cizokrajné dřeviny. Praktické jsou skříně se zrcadlem integrovaným ve dveřích. Vzhledově jsou originální a ráno si před zrcadlem ještě doladíte aktuální outfit.

Napsat komentář