Šatní skříň: 3 tipy pro její efektivní údržbu

Nedílnou součástí každé domácnosti jsou elegantní šatní skříně. Právě ony dokážou pojmout potřebné oblečení a věci běžného používání. Jejich místo je především v ložnici, kde se každodenně převlékáme a řešíme další běžné činnosti. Šatní skříně mohou být opravdu stylové a vyznačují se i praktičností. Nic ale nevydrží věčně, a tak není od věci věnovat čas jejich pravidelné údržbě. Nemusí se jednat o nijak složité a časové náročné činnosti. Přesto si určitou péči zaslouží. My vám nabídneme 3 tipy pro efektivní údržbu.


Pravidelné vysávání jako základ

Když vysáváte podlahu v celém interiéru, nezapomínejte ani na skříně. Jednat se může o jakékoli modely. Vysát byste měli jak samotné dno, tak i police. Prach mnohdy zapříčiňuje i nefunkční pojezdy. V drážce se usadí větší vrstva a pomalé posouvání dveřní konstrukce je částečně nebo úplně znemožněno. Soustřeďte se s vysavačem i na šatní tyče, štětinky dorazů a ostatní součástí skříně.

Prevence proti molům

Kdo by neměl strach z molů? Tento nepříjemný hmyz dokáže zatočit s jakýmkoli oblečením, ubrusy a potahy. Obrana před nimi není přitom nijak náročná a spočívá hlavně v prevenci. Odpuzují je totiž vůně některých látek. Jestliže tedy vezmete sáčky a naplníte je některými sušenými rostlinami, budete mít o prevenci postaráno. A jaké vůně tedy moli příliš nemusejí?

Jedná se především o pomerančovou kůru, levanduli, pelyněk, ořechové listí.

Na hubení molů se používají i mnohé chemické prostředky. Mnohem lepší je ale prevence.

Utírání a leštění nezbytností

Určitě je zapotřebí čas od času celou skříň kompletně vyklidit a její interiér setřít navlhčeným hadříkem. Zbavíte se tak kompletně prachu a provoníte vnitřní prostory skříně. Díky saponátu se navíc celý prostor efektivně desinfikuje. Na trhu je spousta různých prostředků, které vás zbaví bakterií a okolí skvěle provoní.

Napsat komentář