Rohové jídelní lavice

V minulosti byly rohové jídelní lavice neodmyslitelnou součástí každé domácnosti, resp. kuchyně. Všichni si jistě vybaví jídelní lavice z masivu nebo lavice s koženkou, v minulosti nejčastěji červenou. Postupem času se od nich začalo upouštět, ale dnes opět přicházejí do módy. Lidé spolu chtějí trávit více času a u jídla je to ideální.


A proč se společnost opět vrací k rohovým jídelním lavicím? Nespornou výhodou je, že zabere méně místa než klasický stůl se židlemi, ale i přes to je dostatečně pohodlná a vejde se na ní více lidí. Není nutné mít mnoho židlí a při návštěvách přesouvat židle z jiných místností, aby si hosté měli kam sednout. Navíc si budete se svou rodinou nebo přáteli blíž a navodíte tak přátelštější atmosféru. Na druhou stranu je nutné podotknout, že se osoby budou muset trochu uskromnit, ale o pohodlí jistě nepřijdou.

Úložný prostor navíc

S nedostatkem prostoru se potýká většina rodin žijících v bytech. S rohovou lavicí si můžete pořídit i další tolik potřebný úložný prostor, který je pod sedákem. Schovat se sem dají kuchařky, rodinné recepty, prostírání nebo méně často používané nádobí. Zároveň rohovou lavicí vyplníte roh místnosti, který bývá zpravidla nevyužit. V případě, že disponujete větší kuchyní, můžete rohovou lavici umístit i do prostoru a oddělit tak jídelní kout.


Současnost rohových jídelních lavic

Současné rohové jídelní lavice jsou mnohem modernější, a to především díky povrchovým úpravám a elegantnějšími vzory látek. Je až neuvěřitelné jak široká je škála stylů, barev a materiálů. Díky tomu si můžete najít rohovou jídelní lavici do moderní kuchyně, ale i na chatu obklopenou přírodou.

Jsou nejen hezčí a modernější, ale také pohodlnější. Čalounění je mnohem lepší než u židlí. Pokud si pořídíte kvalitní jídelní lavici, bude vám stejně pohodlná jako sedací souprava. Není nad to přijít z práce, uvařit si dobrou kávu, usadit se do rohové jídelní lavice a relaxovat se svou rodinou.

Napsat komentář