Pomocník do předsíně – sedací botník

Botník je v dnešní době nezbytnou součástí každé předsíně. V první řadě slouží pro uložení bot, tak aby se zbytečně všude neválely a nezakopávalo se o ně, ale pokud se dobře vybere, může plnit i další funkce. Jen si to představte, ráno odcházíte do práce a v klidu se posadíte na sedací botník a pohodlně se obujete nebo se odpoledne vracíte z práce případně děti ze školy, o boty nezakopáváte, protože jsou uložené v botníku a ještě se na něj můžete posadit a jednoduše se zout.

Pořízení botníku není velkým zásahem do peněženky a ještě ke všemu si můžete vybrat z nepřeberného množství druhů, typů, materiálů a barev. Pro jednoduchou představu je sedací botník velmi podobný truhle, na kterou se můžete jednoduše posadit, ale místo pokladů z ní vytáhnete boty.

Materiál sedacího botníku

Sedací botník by měl být vysoký minimálně čtyřicet centimetrů. Při výběru věnujte pozornost především materiálu. Sedací botníky se zpravidla vyrábí ze dřeva nebo dřevovláknitých desek, ale pokud nějaké to kilo vážíte, dbejte na to, aby toho dost vydržel. Je lepší zaměřit se na sedací botníky z masivu, které unesou i těžší váhy.

Ozdobení sedacího botníku

Kreativitě v dekoraci se meze nekladou. Svůj sedací botník můžete ozdobit polštářky, které budou nejen hezky vypadat, ale obouvání tak bude příjemnější. Pokud se chcete vyhnout hledání doplňků nebo se bojíte, že polštářky k sedacímu botníku dostatečně nepřipevníte, je možné koupit ho už se sedáky, které bývají zpravidla z koženky. Základem je tkaná textilie, na kterou se nanáší PVC. Takové sedáky nepropouští vodu a z hygienického hlediska se jedná o velmi vyhledávaný materiál.


Sedací botníky mohou být policové nebo výklopné, otevřené nebo úplně uzavřené. Výhodou je, když jsou opatřeny i nějakou tou zásuvkou pro uložení krémů na boty nebo různých sprejů.

Napsat komentář