3 tipy pro výběr interiérových dveří

Pustili jste se do rekonstrukce a hledáte nové interiérové dveře? Nejde o nic složitého, jen musíte vědět, podle čeho vybírat. V článku najdete tři praktické tipy, které vás provedou základním výběrem dveří.

Vybírejte podle konkrétní místnosti

Nejdříve si musíte ujasnit, do jaké místnosti vybíráte dveře. Každá z místností totiž vyžaduje trochu jiný přístup a souhru jednotlivých parametrů. Typickým příkladem jsou koupelnové dveře, které musí být odolné proti působení vlhkosti. Naopak méně namáhané jsou například interiérové dveře do ložnice či do obývacího pokoje.

Zvolte vhodnou povrchovou úpravu

Jedním z klíčových parametrů je povrchová úprava. Základním a cenově nejvýhodnějším typem jsou foliované dveře. Nabízí příjemný vzhled, ale jsou vhodné hlavně do místností, kde nebudou příliš namáhány. O něco větší životnost a odolnost nabízí laminátové dveře. Luxusnější vzhled, pevnost a odolnost i při větším namáhání zase poskytují dýhované dveře.

Vyznejte se v nabízených materiálech

Kromě povrchové úpravy samozřejmě záleží i na materiálu, který se ukrývá uvnitř dveří. Často se setkáváme s voštinou. Jde o příklad méně odolné, ale za to cenově přijatelné varianty. Dalším druhem je dutinková dřevotříska. Ta má o kousek lepší schopnost izolovat zvuk a zároveň není příliš těžká. Větší hmotnost má plná dřevotříska, jejíž výhodou je velká odolnost. Speciálně upravené dveře z tohoto materiálu mohou splňovat i bezpečnostní požadavky na odolnost proti požáru.

I na vzhledu záleží

Jakmile vyberete všechny funkční parametry, jako jsou rozměry, materiál a povrchová úprava, vyčleňte si chvilku i na výběr vhodného vzhledu. Kromě klasických plných dveří se můžete rozhodnout i pro prosklené typy. Velkou výhodou moderní doby je fakt, že všechno bez problémů vyberete a pořídíte na internetových obchodech.

Napsat komentář