Proč se vyplatí investovat do zapuštěného bazénu?

Bazén zapuštěný v zemi

V letním období oceníte možnost v soukromí se ochladit a osvěžit v bazénu. Pokud nemáte ve vašem městě koupaliště, případně vám vadí vysoká koncentrace lidí, nejlepší volbou je vlastní bazén na zahradě. Ještě než se však pustíte do jeho výběru, ujasněte si, po jakém provedení sáhnete. Současný trh vám nabízí různé varianty – venkovní či vnitřní bazén, nadzemní či zapuštěný. Dále si budete vybírat tvar, materiál, hloubku a velikost.

V první řadě si ujasněte, jak velkou částku jste ochotni do bazénu investovat a co od něj vůbec očekáváte. Chcete se pouze osvěžit v horkých letních dnech, nebo plánujete zlepšit svou fyzickou kondici plaváním? Prahnete po bazénu, který můžete využívat značnou část roku, nebo se spokojíte pouze se sezónním plaváním. Rozpětí je vskutku široké, co se modelů i cen týče. Zakoupit můžete jak nafukovací bazén za pár tisícovek, tak i zapuštěný bazén za půl milionu.

Jaký bazén zvolit, abyste nebyli zklamaní?

Venkovní bazény se z nejširšího hlediska rozdělují na nadzemní a zapuštěné. Ještě existuje jakýsi kompromis mezi zmíněnými alternativami, a to polozapuštěné. Vybrat si můžete z pestré škály materiálů, tvarů, hloubek i cen. Jestliže hledáte nejlevnější řešení, nabízí se vám nafukovací bazény za pár tisíc korun. Sehnat se dají klidně už od dvou tisíc korun. Poslouží k osvěžení, nicméně počítejte s docela složitým čištěním.

Dále se nabízí nadzemní bazény s kovovými vzpěrami, jejichž cena začíná na zhruba pěti tisících korunách. Hloubka se zpravidla pohybuje od 90 do 120 centimetrů. Výhodami nadzemních bazénů jsou nižší pořizovací ceny, snadná montáž a nenáročnost na prostor. Bohužel, mají i nevýhody, a to kratší životnost a menší hloubkou. Ještě navíc nejsou po estetické stránce na takové úrovni jako zapuštěné bazény.

Zapuštěný bazén i se zastřešením

Jestliže chcete investovat do bazénu, jenž splyne s terénem, zapuštěná varianta je jasnou volbou. Pyšní se delší životností a nabízí maximální komfort. Hloubka klidně může být i větší než 120 centimetrů. Stejně tak bývají i rozměry větší a v zapuštěném bazénu si snadno zaplavete. Pořídit můžete ještě různé vychytávky, jako jsou protiproud a vyhřívání. Jestliže bazén navíc zastřešíte, prodloužíte si koupací sezónu o několik měsíců.

Napsat komentář