Proč právě softshell bunda?

Šedá pánská softshellová bunda

Počasí je nevyzpytatelné, první měsíce letošního roku to jenom potvrzují. Zimní, či jarní bunda? Bunda do deště, či do větru, do města, nebo do hor? Je zbytečné pořizovat si různé typy bund, když stačí jedna kvalitní softshellová bunda. Přijde vhod za každého počasí. Je funkční, a ještě udělá parádu. Co víc si přát?

Když Gore-Tex nestačí…

Softshellová bunda dámská i softshellová bunda pánská se šije z progresivního materiálu, který postupně nahrazuje nepromokavý Gore-Tex. Kombinuje výhodu Gore-Texu v nepromokavosti spolu s vysokou prodyšností a pohodlností, která je typická pro jemný fleece. Na rozdíl od fleecu je však softshellová bunda dokonale nepromokavá.

Díky svým výhodám je softshell bunda skvělou součástí outdoorového oblečení. Ve srovnání s Gore-Texem je nanejvýš ohebná. Tím zaručuje vysoký komfort při nošení, ale i při provozování nejrůznějších sportů. Právě při sportu vyniknou výhody softshellové bundy dámské i pánské nejvíc. A je přitom opravdu jedno, zda jde o ženy nebo o muže, s fyzickou aktivitou se zahřívá každý organismus. Je přirozené, že se člověk potí. Jenže v náročných povětrnostních podmínkách není vlhkost na těle žádoucí. Softshellová bunda dokáže zabránit přístupu vlhkosti zvenčí, zároveň však umožňuje odvod vlhkosti zevnitř, od těla směrem ven. Stará se o tepelnou pohodu v dešti, ve sněhu i větru.

Co je to vlastně softshell?

Softshell je progresivní moderní materiál s vysokou elasticitou. Tu mu dávají použitá elastická vlákna, která doplňuje pevná tkanina a vodoodpudivý povlak. V současnosti přednosti tohoto materiálu nevyužívají jen softshellové bundy, ale také i vesty, kalhoty a další outdoorové oblečení. Zdaleka je přitom neoceňují jenom outdoor nadšenci. Softshell bunda se hodí na turistiku, lezení, lyžování i další zimní sporty, ale klidně také do města, kde bude příjemným společníkem za každého počasí.

[kkstarratings]

Napsat komentář