V čem podnikat z domova? Máme pro vás 6 prověřených tipů na vlastní byznys, který můžete úspěšně provozovat z vašeho obýváku!

Pracujte pohodlně z domova

V čem podnikat takříkajíc „z pohodlí vlastního obýváku“? Solidních možností, kterými se lze uživit, případně si alespoň přivydělávat, a to aniž byste museli příliš často opouštět teplo vašeho domova, je skutečně požehnaně. Nevěříte? Představíme vám dnes několik oborů, jejichž rozvoj či rovnou vznik byl umožněn díky masovému rozšíření internetu. Třeba zjistíte, že byste se v některém z nich mohli docela dobře realizovat a zajistit si tak vcelku slušný a pravidelný příjem. Pojďme na to!

Díky internetu máte dlouhou řadu možností, v čem podnikat

Možná se právě zaobíráte otázkou, jak si začít vydělávat sami a to pokud možno doma a navíc bez větších počátečních investic. Pokud je to tak, pak brzy zjistíte, že vaším skvělým pomocníkem může být internet. Jeho masová dostupnost, ke které jsme se dopracovali v průběhu dvou uplynulých dekád, vám totiž nabízí řadu jedinečných příležitostí. Chcete podnikat „na síti“? Věřte, že nikdy v minulosti to nebylo snadnější a to navzdory poněkud přebujelé byrokracii, s níž se u nás firmy a živnostníci často potýkají. Začít s vlastním byznysem může opravdu takřka kdokoliv a to bez ohledu na počáteční kapitál nebo na to, zda žije ve velkém městě či na venkově.

6 druhů „online“ byznysu, které skutečně fungují

Určitě jste už slyšeli o nejrůznějších způsobech, kterými se na síti dají vydělávat peníze. Nebudeme tu rozebírat pofidérní záležitosti, k nimž lze jistě zařadit takřka všechny typy hazardních her, pornografii nebo všemožné podnikavce nabízející zaručený příjem, který je ovšem podmíněn zpoplatněným vstupem do nějakého systému (obvykle tzv. „letadlo“). Nic z toho vám skutečně doporučovat nehodláme. Zaměříme se na obory solidní, které fungují a v nichž můžete mít šanci na uplatnění. Co byste tedy kupříkladu mohli vyzkoušet?

  1. GRAFICKÝ DESIGN
  2. SPRÁVU SOCIÁLNÍCH SÍTÍ
  3. E-SHOP
  4. JAZYKOVÉ KOREKTURY
  5. COPYWRITING
  6. PŘEKLADY TEXTŮ

Ovládáte grafické programy?

Lidí, kteří ovládají některé z grafických programů a mají pro tuto práci určitý cit, není nikdy dost. Jejich služby jsou stále velmi žádané a také slušně placené. Pokud se v oboru stanete skutečnými profesionály, nebudete mít o zakázky nouzi. Naučit se s grafickými programy pracovat přitom není obvykle nijak zvlášť složité. Chce to jen trochu trpělivosti. Pokud se snad rozhodnete jít právě touto cestou, zaplaťte si nejprve nějakou specializovanou výuku. Několik investovaných tisícovek se vám do budoucna určitě vyplatí!

Starejte se za úplatu o účty na sociálních sítích

Jelikož podnikatelé velmi dobře vědí, že jim sociálně sítě pomáhají získávat zákazníky, má svůj profil na Facebooku nebo třeba na Instagramu dnes už takřka každá firma. Zdaleka ne každá má však k dispozici někoho, kdo je ve fungování těchto sítí dostatečně zběhlý a mohl by se o provoz firemního profilu starat. Vkládat na něj příspěvky, odpovídat na dotazy potenciálních zákazníků a podobné věci. Právě to může být příležitost pro vás. Pokud jste na sociálních sítích jako doma, můžete toho využít a nabídnout váš čas a vaše zkušenosti třeba hned několika firmám najednou.

Chcete vlastní e-shop? Není nic snazšího!

Na internetu můžete dnes obchodovat takřka se vším. Bude-li se jednat o sortiment drobnějších rozměrů, nebudete ani potřebovat žádný prostornější sklad a zboží můžete mít pohodlně u vás doma. Existují platformy, na jejichž základě můžete takový e-shop vybudovat svépomocí a většinou nejsou nijak drahé. Můžete si však také celý obchod nechat od základu vytvořit od nějakého specialisty, což je obvykle z hlediska určité originality a rovněž s ohledem na vaše specifické požadavky a potřeby určitě lepší. Je to sice o něco dražší způsob, ale zpravidla se to vyplatí.

Jak rostly tržby českých e-shopů (2014 – 2018)

ROK 2014 2015 2016 2017 2018
Obrat (mld. Kč) 67 81 98 115 135

Jak je patrné z čísel v přiložené tabulce, potenciál internetového obchodování u nás není ani zdaleka vyčerpán. Abyste si z těchto zajímavých tržeb ukrojili co největší krajíc právě pro sebe, musíte umět nabídnout něco, co lidé opravdu chtějí. Přijít s něčím novým, originálním anebo zkrátka jen vyplnit nějakou mezeru na trhu. Vaše šance na úspěch budou díky tomu o poznání vyšší než v případě, kdy jen rozšíříte řady e-shopů s totožným nebo velmi podobným zaměřením.

Umíte perfektně česky?

Ovládáte perfektně rodný jazyk? Nedělá vám problémy gramatika a zvládli byste upravit cizí texty i po stránce stylistické? Zkuste se živit korekturami! Řada lidí píše nejrůznější články, příspěvky do blogů, slohové práce, texty na firemní weby a podobné věci. To, že si s psaním většinou poradí docela dobře sami, však ještě neznamená, že vždy všechno zvládnou bez pravopisných chyb. Někteří určitě uvítají i to, když jejich textům dodáte vlastními úpravami na čtivosti. Staňte se korektorem a práce můžete mít celkem dost.

Víte, kdo je to copywriter?

Copywriter je člověk, který je na základě zadání schopen vypracovat požadovaný text. Může se jednat o tzv. PR článek, marketingový text nebo třeba příspěvek do blogu. Pokaždé záleží na požadavcích konkrétního klienta. Není přitom vždy nutné tvořit takový článek od základu sám. Inspirace je na internetu k nalezení dostatek a to takřka na jakékoliv téma. Musíte se jen naučit pracovat s dostupnými informacemi. Jde o to, umět je použít ve vaší práci tak, aniž byste kopírovali celé věty či snad dokonce odstavce. Musíte mít rovněž povědomí o tzv. klíčových slovech a podobně jako u korektur ovládat dobře gramatiku. Firem i jednotlivců, kteří takovou práci poptávají, je na internetu k nalezení dostatek. Tak proč to nezkusit?

I překladatelé jsou dnes žádaní

Obzvláště tehdy, pokud výborně ovládáte některý ze světových jazyků (angličtinu, němčinu, ruštinu, francouzštinu…) můžete se uplatnit jako překladatel. Služby překladatelů jsou dnes velice žádané a zpravidla tomu odpovídají i jejich honoráře. Nezapomeňte však, že ovládat cizí řeč pouze na konverzační úrovni vám v tomto oboru stačit nebude. Čím preciznější psaný projev, tím větší šance na slušný výdělek!

Příležitostí k výdělku je na internetu daleko víc

Internet určitě nabízí příležitostí k obživě daleko více, než jsme vám dnes stihli ukázat, to je jisté. Záleží jen na vás a vašich schopnostech, které z nich se chopíte a s jakým výsledkem. V podnikání na síti už uspělo mnoho lidí, tak proč ne vy?

Je některý z oborů, které jsme vám dnes představili, vhodný právě pro vás nebo se chystáte uplatnit v něčem docela jiném? A co to bude?

[kkstarratings]

Napsat komentář