Proč investovat do vchodových dveří?

Kvalitní a bezpečné dveře Grimax.

Můj dům, můj hrad. Toto přísloví jasně říká cosi o tom, že váš domov není jen vaším království, ale je i místem, kde se můžete schovat a cítit se v bezpečí. Hlavním strážcem každé domácnosti jsou vchodové dveře. Jejich funkce je vcelku rozmanitá. Mají reprezentovat, chránit i izolovat (nejen zvuky). Jak a kde sehnat dveře, které své poslání budou dokonale plnit?

Dřevo, plast, nebo hliník?

Vezmeme to hezky popořádku. První, co u dveří vidíte, je jejich vzhled. V Čechách jsou velmi oblíbené dveře dřevěné, nebo alespoň imitace dřeva. Dřevo působí sebevědomě, je tvrdé a něco vydrží. Bohužel dveře z masivu bývají i dost drahé. Další možná varianta jsou dveře plastové, jež díky své ceně hrají prim. Obliba však vzrůstá i u dveří hliníkových. Které jsou tedy nejlepší?

Tento souboj jednoznačně vyhrávají vchodové dveře hliníkové. Oproti plastovým mají sice vyšší cenu, ale s tou roste i kvalita provedení a bezpečnost. Od plastových dveří nemůžete čekat žádné zázraky ani dlouhou životnost. Jak je možné, že hliník porazil i dřevo? Na rozdíl od dveří ze dřeva hliník nevyžaduje tolik údržby a nepodléhá vnějším vlivům, jako je vlhkost.

Dřevěné bezpečnostní dveře.
Vchodové dveře VERTE STRONGER model 3.

Jednička mezi dveřmi

Bytové vchodové dveře by ale měly být především bezpečnostní. Co to znamená? Názorně si to představíme na bezpečnostních dveřích Verte Stronger model 3 firmy Grimax. Společnost se již dlouhá léta zaobírá výrobou a prodejem dveří, ve své nabídce má i mimo jiné dveře bezpečností třídy 3 dle evropských norem, které reprezentuje výše zmíněný model. V čem tkví bezpečnost? Za prvé ve speciální konstrukci se dvěma vrstvami hliníkového plechu potaženými termofoliemi. Dále v zesílených čepových závěsech, zabudovaných trnech proti vysazení, v ocelové zárubni s nerezovým prahem. Dveře do bytu navíc disponují zvukovou izolací 36 dB a těsněním proti kouři. Pro vyšší komfort vašeho bydlení a pocit bezpečí se vám určitě vyplatí do podobných dveří investovat.

Napsat komentář