Posuvné dveře na stěnu

Jak se vám článek líbil?

Jednou z oblíbených variant posuvných dveří jsou posuvné interiérové dveře na stěnu. Oproti posuvným interiérovým dveřím do pouzdra mají tu výhodu, že není třeba myslet na jejich montáž již při samotném začátku stavby nebo rekonstrukci. Posuvné dveře na stěnu totiž nepotřebují žádný speciální otvor do stěny. Jediné na co je nutné se zaměřit je dostatek prostoru pro posouvání dveří po stěně.


Jak fungují posuvné dveře na stěnu?

Dveře jsou zavěšené v kolejnici, která je schovaná v garnýži. Posuvné dveře se tak pohybují podél zdi a nepotřebují velké množství prostoru. S klasickými otočnými dveřmi zásadně šetří místo, což jistě oceníte v menších místnostech, jako jsou například šatny nebo předsíně.

Garnýž pro posuvné dveře na stěnu

Ukrytí pojezdové kolejnice v garnýži je estetickou výhodou. Garnýž může být v identickém dekoru jako dveře. Navíc může být opatřena tzv. dorazem. To je svislá část garnýže, která je vhodná pro posouvání dveří na volné stěně nebo do rohu. Doraz je vhodný především pro jednokřídlé dveře.

Kromě klasických jednokřídlých dveří jsou na trhu i dveře dvoukřídlé, ty se zasouvají na obě strany.


Prostor pro posuvné dveře na zeď

Obáváte se toho, že se k vám do interiéru dveře na stěnu nevejdou? Není nic jednoduššího než provést lehký výpočet. Pro prvotní orientaci vezměte rozměr dveří. Pro prostor do strany potřebujete rozměr dveří plus deset centimetrů. Na výšku je zapotřebí o něco víc kvůli kolejnici, případně garnýží. Ke dveřím připočtěte dvacet dva centimetrů. Pokud chcete přesný výpočet, požádejte výrobce o technický nákres ukotvení.

Výhody posuvných dveří na stěnu

Takže pokud řešíte při zařizování bydlení problém s prostorem, jsou interiérové posuvné dveře na stěnu ideálním řešením. Díky nim ušetříte místo, nejsou nutné žádné stavební úpravy, jednoduchá instalace, velmi tichý chod, k dispozici je rozsáhlý výběr modelů a dekorů a jejich využití je univerzální.

Zorka Horká

Ahoj, jmenuji se Zorka. Už pár let mě baví psát. Ráda píšu na jakékoliv téma. Nejvíce mě baví sledovat nové trendy v bydlení a technologiích. Studuju jako vizážistka v Praze, kde bydlím od roku 2010.

1 komentář: „Posuvné dveře na stěnu

  • 29.6.2017 (12:08)
    Permalink

    Dobrý den chtěla bych se zeptat kolik stojí asi posuvné dveře na stěnu zakladní cena nemám vubec přectavu děkuji za info Harestová

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *