Posuvné dveře na stěnu – výhody, které ulehčí život

Posuvné dveře na stěnu

V menších místnostech můžete narazit na problém s prostorem. Pokud chcete mít možnost místnost uzavřít, je vhodné podívat se na posuvné dveře na stěnu, neboť oproti klasickým dveřím zabírají méně místa, které se dá využít jinak.

Vyhnete-li se křídlovým dveřím = ušetříte místo

Představte si situaci, kdy otevíráte klasické dveře do malé místnosti a díky dveřnímu křídlu už není v dané místnosti dostatek prostoru. Tento problém je typický pro malé koupelny, záchody nebo předsíně.


Posuvné dveře na stěnu
Posuvné dveře na stěnu

 Jednoduchá manipulace

Otevřít i zavřít posuvné dveře na stěnu lze jednoduchým pohybem ruky. Posuvné dveře na stěnu jsou zasazené do kolejnice podél stěny a tak je jejich otevírání a zavírání velmi snadné a otevřené dveře vám nebudou překážet.

Nízké pořizovací náklady

Instalace posuvných dveří na stěnu není spojena s žádnými vysokými náklady, není nutná velká rekonstrukce ani rozsáhle stavební úpravy. Dveře se posouvají mimo vlastní průchod po již zmíněné kolejnici.

Dveře na stěnu
Dveře na stěnu

Tichý a hladký chod

Ať už si vyberete jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře, jejich zavěšení na stěnu je jednoduché. Kolejnice je upevněná na stěnu, dveřní křídlo je do ní zavěšené a na podlaze je vyfrézovaná drážka, aby dveře byly vedené správně. Tím pádem nemají dveře prostor pro pohyb mimo vymezený prostor a pohybují se lehce. U dvoukřídlých dveří je potřeba pořídit ještě synchronní mechanismus, aby bylo možné pohybovat s oběma křídly současně. Chod dveří je tedy nejen lehký, ale také tichý. S posuvnými dveřmi na stěnu nemůžete bouchnout.

Design

Na trhu jsou k dispozici dveře různých materiálů od dřevěných, laminovaných až po barevné s různými designy. Mohou být prosklené, částečně prosklené nebo s různými foliemi. Vybere si opravdu každý.

Napsat komentář