Aktuální trendy obývacích stěn

Obývací stěna

Obývací pokoj je místnost, ve které rodina tráví velké množství svého společného času, proto by měl být zařízen nejen prakticky, ale také tak, aby designově vyhovoval. Hlavními dominantami obývacího pokoje jsou sedačka a obývací stěna. Masivní stěny jsou na ústupu a domácnosti jsou vybavovány odlehčeným a funkčním nábytkem, který domovu dává pocit harmonie.


Hlavní trendy současnosti

Minimalismus

Žádný zbytečný nábytek v obývacím pokoji. Každý kousek má svůj účel, nábytek má jednoduché linie, čisté plochy a pár poliček, které se dají jednoduše udržovat. Pocit domova zesílí dekorace v podobě květin či fotografií.

Přírodní materiály

V současnosti je nejoblíbenější tmavě hnědý dekor obývacích stěn, ale hned v závěsu jsou obývací stěny typické světlými barvami s kombinací skla a kamene.

Variabilita

Výchozím bodem při vybavování obývacího pokoje je obývací stěna. Pokud máte nedostatek místa v obývacím pokoji nebo dáváte přednost minimalistickým obývacím stěnám, ale bojíte se malého množství úložných prostorů, je možné menší obývací stěny doplnit o komody, skříňky a police. Díky tomuto příslušenství, které se dá sehnat v barvách obývacích stěn, budete mít přesně tolik úložného prostoru, kolik potřebujete a nábytek si v obývacím pokoji poskládáte přesně podle svých představ.

Čistota a elegance

Základním znakem čistoty je bílá barva. Pro oživení obývacího pokoje a také obývací stěny mohou být i teplejší krémové odstíny. V případě těchto barev je vhodné pořídit doplňky v šedé, hnědé nebo černé barvě. V případě, že si pořídíte obývací stěnu v tmavém dekoru, je dobré ho kombinovat s jedním výrazným barevným prvkem. Tím může být sedačka nebo třeba koberec. Velmi oblíbená je zelená, červená nebo oranžová barva.

Dejte šanci svým snům a poskládejte si obývací stěnu přesně podle svých požadavků a možností.

Napsat komentář