Pár tipů pro výběr dokonalé obývací stěny

Obýváková stěna.

Spousta lidí tráví většinu volného času v obývacím pokoji. Odpočívají zde, zvou sem návštěvy. Proto by tato místnost měla být pohodlná, funkční a zároveň reprezentativní. Je vlastně takovou vaší domácí vizitkou. A velkou roli v ní hraje obývací stěna.


Že byste si před jejím výběrem měli vše změřit, snad není potřeba zdůrazňovat. Vezměte do ruky metr, počítejte i s prostorem na procházení. Až si ujasníte rozměry, podívejte se na obývací sestavy v naší nabídce a vezměte v úvahu následující tipy.

Odpovězte si na základní otázky

Stěna do obýváku by měla být stylová a zároveň musí nabídnout dostatek úložných prostor. První otázkou tedy je, kolik věcí potřebujete v obývacím pokoji uložit. Budete sem dávat knihy, DVD, CD? Nebo i oblečení? Popřemýšlejte, zda by se vám hodily spíš šuplíky či vitríny. Chcete si vystavit fotografie, nebo ozdobit pokoj květinami? Pak budete potřebovat police.

Nejdříve hleďte na funkčnost

V minulosti se vyráběly obrovské obývací stěny, které kolikrát zabraly celou zeď, byl v nich pouze výklenek na televizi. Lidi to pak svádělo ukládat do polic zbytečné věci, na nichž se jen hromadil prach. V současné době je trendy spíš minimalismus, tedy co nejméně kusů nábytku. My s tím však ne úplně souhlasíme. Mít v obývacím pokoji pouze dvě skříňky je sice krásné, nicméně nepraktické. Proto v naší nabídce objevíte i velké obývákové stěny.

Obývací stěna se musí do interiéru hodit

Netřeba diskutovat o tom, že byste v místnosti neměli míchat několik stylů. V poslední době jsou moderní zejména bílé či černé obývákové sestavy, avšak chybu neuděláte ani s jakýmkoliv dřevěným dekorem od dubu sonoma až po wenge.

Vyzkoušejte samostatné kusy nábytku

Kromě hotových sestav prodáváme i obývací stěny složené z několika na sobě nezávislých kousků. Sami si je tedy můžete seskládat a kdykoliv dle libosti přeorganizovat. Obýváková stěna je investicí na dlouhou dobu a možnost přestavení nábytku je určitě lákavá. Vybírejte s rozumem.

Napsat komentář