Jídelní sety v moderním provedení

pro vaši jídelnu

Je škoda, že se lidé zabývají nejvíce vybavením do obývacího pokoje anebo ložnice. Vždyť vybírat správné a moderní jídelní sety do kuchyně je prima zábava. U jídelního stolu a židle trávíme mnoho času. Snídáme, obědváme, pijeme odpolední kávu, učíme se s dětmi do školy a píšeme s nimi úkoly. V mnoha rodinách se návštěvy nezvou do obývacího pokoje, ale zůstávají v kuchyni či jídelně u pěkného a prostorného stolu.

Velikost je někdy oříšek


Nutno podotknout, že si dnes lidé oblíbili otevřenou dispozici, kdy je kuchyně spojena s jídelnou anebo obývacím pokojem. V tomto případě se osvědčí jídelní sety v jednoduchém provedení. Mnohdy jsou upřednostňovány rozkládací modely. Rozkládací typ oceníte zejména při nečekaných početnějších návštěvách. Ne všichni potřebují velký jídelní stůl. Určitě vám přijdou do noty produkty s rozkládacím mechanismem a konstrukcí. Vše by mělo jít snadno složit, jako po másle. Možná jste nevěděli, že jedna osoba by měla mít prostor o šířce 60 cm a hloubce 30 cm. Skutečné pohodlí skýtá šířka 90 cm. Super rozměr pro šestičlennou rodinu by měl mít delší hranu 180 – 220 cm a kratší hranu 90 – 100 cm.

Čtverec, ovál, atypický tvar

Na první pohled jsou přitažlivé oválné a kruhové jídelní sety, ale vyžadují více prostoru. Dalo by se říci, že se lépe stoluje u čtvercových a obdélníkových tvarů. Kruhový výrobek pro dvě osoby je třeba pořídit s průměrem minimálně 90 cm. V e-shopech a kamenných prodejnách můžeme vybírat z jídelních setů vyrobených z masivu, skla i kovu. Nejoblíbenější variantou je kombinace materiálů. Extravagantní a trendy je v posledních letech sklo. Stálicí je zase masiv, ale také rohové jídelní sety z lakovaného dřeva. Židle by měla mít jednoduchý styl, zbytečnosti a záhyby nejsou přívětivé. Rozhodně vedou židle s podnožemi z chromových trubek a sedátka z plastů.

Napsat komentář