Odstranění znaménka laserem je bezbolestné a efektivní. Co od zákroku očekávat?

Jednou z nejšetrnějších metod, jak se zbavit nechtěného kožního útvaru, je odstranění znaménka laserem. Tento zákrok podstupují nejen ženy, ale také muži po celém světě. Jedná se o moderní techniku, která má na rozdíl od jiných způsobů eliminace znamének řadu výhod. Pokud se o ní chcete dozvědět více, následující článek vám prozradí vše, co budete potřebovat vědět před podstoupením procedury.

Odstranění znaménka laserem a jeho výhody

Jakékoliv ošetření kůže může pacienta do jisté míry znepokojovat, neboť se jedná o zásah, který je viditelný a v případě některých technik se nemusí vždy povést. Laserové ošetření je však jiné. Jedná se o revoluční techniku, která je vysoce šetrná. Díky inovativním postupům a moderním technologiím je dnes možné odstranit mateřské znaménka, pihy či různé kožní výrůstky jednou pro vždy. A dokonce bez viditelných stop po zákroku. Mezi největší výhody aplikace laseru patří:

  • bezpečnost procedury,
  • prakticky bezbolestná aplikace,
  • rychlé odstranění bez jizev,
  • trvalý efekt,
  • šetrnost vůči životnímu prostředí.

Co se děje před zákrokem

Každému odstranění znaménka či jiného kožního útvaru předchází konzultace s lékařem. Ten vás důkladně vyšetří a zjistí, zda se jedná o neškodné výrůstky, které je možné eliminovat a jakým způsobem. Některé útvary je totiž nutné odstranit chirurgicky. Kromě znamének lékař vyšetřuje také celkový zdravotní stav pacienta, zjišťuje rodinnou anamnézu a dědičnou zátěž.

Jakmile je vyšetření u konce, domluví si s vámi pověřený odborník termín zákroku a vysvětlí vám, jak bude celá akce probíhat. Také dostanete instrukce, jak se starat o místa, která budou laserem ošetřena, před zákrokem. V podstatě jedinou podmínkou, kterou musíte nutně dodržet, je nevystavovat oblast ošetření nadměrnému slunečnímu záření. Měli byste stejně tak vynechat několik dní i návštěvu solária.

Jak odstranění laserem probíhá

Samotné odstraňování kožních útvarů laserem probíhá na principu odpařování (někdy se též uvádí pojem vaporizace). Tento paprsek řídí počítač a během procedury redukuje nežádoucí tkáň po mikroskopických částech, takže výsledek je naprosto precizní. Jakmile se kožní tkáň zahřeje, dojde k jejímu postupnému odpaření a následně zcela zmizí.

Doba zákroku záleží na počtu redukovaných útvarů a jejich velikosti. Během procedury prakticky necítíte bolest, pouze vás ošetřené místo může lehce štípat nebo pálit. Pokud si klient přeje, je možné danou oblast znecitlivět speciálním přípravkem, nebo dokonce lokálně umrtvit injekčně. Ve většině případů je to však zbytečné a děje se tak pouze u zákroků většího rozsahu.

Péče o ošetřenou oblast

Bezprostředně po proceduře zůstává v místě ošetření malá ranka, ze které se následně udělá stroupek. Tato ranka má podobu odřeniny a není potřeba ji nijak zakrývat. V případě náročnějších zákroků se však místo přelepí náplastí, aby bylo dostatečně chráněné. Jakmile odejdete z kliniky, je potřeba dbát na to, abyste pokožku chránili před slunečním zářením. Doporučuje se používat přípravky s ochranným faktorem SPF 50. Další instrukce, jak na péči o ošetřenou oblast dostanete přímo od lékaře, a to jak v ústní, tak v písemné podobě.

Tak to by bylo k tématu odstranění znamének a dalších kožních útvarů už opravdu vše. Teď už víte, že se jedná o šetrnou metodu, jak se zbavit nežádoucích výrůstků. Dozvěděli jste se, jaké jsou hlavní výhody této procedury, jak se na ni připravit i co vás čeká na zákroku a po něm. Nyní už zbývá jen zajít na konzultaci s lékařem.

A jakou zkušenost s redukcí znamének, pih nebo bradavic máte vy? Vyzkoušeli jste někdy laserové ošetření? A jak jste byli spokojeni? Neváhejte nám sdělit své dojmy do komentářů, těšíme se na ně!