Kde je nutné mít protipožární dveře

Protipožární dveře

Protipožární dveře se na první pohled od těch obyčejných interiérových dveří příliš neliší. Vzhled ale není to důležité u protipožárních dveří, rozhodující je materiál. Díky dobře zvoleným dveřím může v případě požáru dojít k záchraně majetku, případně i lidských životů. Na protipožární dveře byste se měli zaměřit hlavně tehdy, když bydlíte v bytovém domě.


Ochranné dveře
Ochranné dveře

Specifikace požárních dveří

Základní odlišností protipožárních dveří je jejich výplň. Z toho důvodu kolem nich můžete projít, aniž byste postřehli, že se jedná o protipožární dveře.

Požadavky na protipožární dveře

Základem je funkce požárního uzávěru, dále nezbytně nutná doba požární odolnosti a materiál, ze kterého jsou dveře zhotoveny. Pokud jde o dobu požární odolnosti (doba, po kterou dveře oheň zadrží), dveře se dělí podle počtu minut, které vydrží a to od patnácti do sto osmdesáti minut.

Vhodné použití protipožárních dveří

Vchodové dveře do panelákových či činžovních domů musí být bezpečností a protipožární. Rozhodnutí o použití protipožárních dveří do jednotlivých bytů závisí na jejich majitelích. Dále se protipožární dveře využívají v komerčních a průmyslových stavbách.

Každá budova musí být rozdělena na menší části, kterým se říká požární úseky. Tyto požární úseky musí být osazeny požárními dveřmi tak, aby zajistily bezpečný odchod z budovy v případě nebezpečí.


Závěrem je tedy nutné zopakovat, že protipožární dveře jsou důležité pro minimalizaci škod na majetku a ochranu zdraví. Díky správně vybraným dveřím zajistíte ochranu proti šíření požáru. Nemyslete tedy pouze na vzhled a nenechte se odradit vyšší cenou. Zaměřte se také na certifikáty nabízených bezpečnostních dveří.

Napsat komentář