Kde je nutné mít protipožární dveře

Jak se vám článek líbil?

Protipožární dveře se na první pohled od těch obyčejných interiérových dveří příliš neliší. Vzhled ale není to důležité u protipožárních dveří, rozhodující je materiál. Díky dobře zvoleným dveřím může v případě požáru dojít k záchraně majetku, případně i lidských životů. Na protipožární dveře byste se měli zaměřit hlavně tehdy, když bydlíte v bytovém domě.


Ochranné dveře
Ochranné dveře

Specifikace požárních dveří

Základní odlišností protipožárních dveří je jejich výplň. Z toho důvodu kolem nich můžete projít, aniž byste postřehli, že se jedná o protipožární dveře.

Požadavky na protipožární dveře

Základem je funkce požárního uzávěru, dále nezbytně nutná doba požární odolnosti a materiál, ze kterého jsou dveře zhotoveny. Pokud jde o dobu požární odolnosti (doba, po kterou dveře oheň zadrží), dveře se dělí podle počtu minut, které vydrží a to od patnácti do sto osmdesáti minut.

Vhodné použití protipožárních dveří

Vchodové dveře do panelákových či činžovních domů musí být bezpečností a protipožární. Rozhodnutí o použití protipožárních dveří do jednotlivých bytů závisí na jejich majitelích. Dále se protipožární dveře využívají v komerčních a průmyslových stavbách.

Každá budova musí být rozdělena na menší části, kterým se říká požární úseky. Tyto požární úseky musí být osazeny požárními dveřmi tak, aby zajistily bezpečný odchod z budovy v případě nebezpečí.


Závěrem je tedy nutné zopakovat, že protipožární dveře jsou důležité pro minimalizaci škod na majetku a ochranu zdraví. Díky správně vybraným dveřím zajistíte ochranu proti šíření požáru. Nemyslete tedy pouze na vzhled a nenechte se odradit vyšší cenou. Zaměřte se také na certifikáty nabízených bezpečnostních dveří.

Zorka Horká

Ahoj, jmenuji se Zorka. Už pár let mě baví psát. Ráda píšu na jakékoliv téma. Nejvíce mě baví sledovat nové trendy v bydlení a technologiích. Studuju jako vizážistka v Praze, kde bydlím od roku 2010.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *