Jednoduché stěny do obývacího pokoje

Obývací stěna

V dnešní době již není pravidlem, že obývací pokoje jsou plné mohutného nábytku, který se táhne ode zdi ke zdi. Stěny nejsou zastavěné masivními skříňovými sestavami, ale naopak jsou moderní menší a jednodušší skříňky, které si každý variabilně sestaví podle svých představ. Obývací pokoje jsou díky tomu prostornější a na první pohled vzdušnější.


Při rozhodování o druhu a typu obývací stěny je dobré si představit nebo nakreslit pokoj a jeho rozmístění. Stěžejními body je prostor na sezení, umístění televize, případně jídelní kout. O těchto věcech je nutné mít jasnou představu, obývací stěna se pak vybírá jednodušeji a právě proto můžete zvolit tu správnou kombinaci nábytkové sestavy.

Obývací stěny do různých interiérů

Do moderně vybavených bytů je lepší volit obývací sestavy s jednoduchými liniemi. Nejlepší jsou jednoduché police s menšími nejlépe otevřenými skříňkami. Nábytek je vhodné pověsit na stěnu v několika úrovních. Takto zvolené obývací stěny zapadnou do moderně laděného interiéru a budou působit vzdušně.

Moderní obývací stěna
Obývací stěna

Panelákové byty mají zpravidla menší obývací pokoje. Do těch se hodí světlejší nábytek a odlehčené nábytkové sestavy. Malý prostor zvětšíte tím, že nábytek umístíte v různých výškách. Naopak velké obývací pokoje disponují dostatečným prostorem pro starožitné masivní kousky, které větší prostor zaplní a především zútulní.

Materiál obývacích stěn

Trh je plný obývacích stěn různorodého materiálu. Dokonce je možné jednotlivé materiály kombinovat. Zaujme vás tedy nejen tvar nábytku, ale také materiál, resp. možnosti jeho kombinace. Nejoblíbenější je kombinace dřeva se sklem, případně s kovem. Nejpoužívanější dřevo pro obývací stěny je třešeň, ořech, buk, javor. V poslední době jsou velmi oblíbené barevné obývací sestavy.


Stěna do obýváku

Obývací stěnu si vyberte přesně podle svých představ, díky možnostem určitě nebudete mít stejnou stěnu jako váš soused.

Napsat komentář