Nové, nebo renovované?

Renovovaná židle

Bez židle se neobejde žádná domácnost. Na čem bychom seděli, že? Obzvláště půvabné jsou židle, jež ohlodal zub času, tedy ty, jež něco pamatují. Takové náležité renovované klasické tonetky mohou být ozdobou i moderní domácnosti.

Židle dělíme do několika kategorií. Jiné židle si pořídíme k jídelnímu stolu, baru, jiné si postavíme ven na terasu. Speciální kategorií jsou kancelářské židle. Na trhu najdete židle skládací, jež můžeme snadno složit, čímž šetříme místem. Velmi praktické jsou tzv. dětské rostoucí židle s výškově nastavitelným sedákem, díky kterému mohou „růst“ spolu s vaším dítětem.

Klekačka, nebo polokřeslo?

Vaše páteř si zamiluje tzv. klekačky, jež jsou zárukou správného držení těla. Velmi pohodlná bývají i polokřesla, jež se pohybují někde na pomezí židle a křesla. Je-li v hledáčku vašeho zájmu moderní nábytek, tak zřejmě budete vybírat v kategorii designové židle.

Parametry kvalitní židle

Židle v první řadě musí být pohodlná. Ujistěte se, že vás při sezení nikde netlačí a že na ní svou páteř máte v přirozeném tvaru. Na židli se nesmíte hrbit, ani zbytečně ohýbat. Prostor pro hýždě by se měl nacházet ve spodní části opěradla, opěrná část by měla dosahovat pod lopatky a měla by být trochu sešikmená vzad.

Nakupujte na atan.cz

Bohatou nabídku židlí najdete na stránkách atan.cz, což je velmi dobře zásobený e-shop, ve kterém si můžete vybavit domácnost doslova od A do Z. Křesla, stolky, nábytek, kuchyňské linky, obývací sestavy, pohovky, sedací soupravy, skříně a vaky, zkrátka vše, co z prázdného bytu či domu udělá osobitý domov.

Renovace židlí

Nevěste hlavu, když vám nějaká ta židle vypoví službu. Nebo když na chalupě na půdě najdete nějaký starožitný, ale rozklížený kousek. Ten rozhodně nepatří do popelnice ale pod ruce zkušeného truhláře, čalouníka nebo renovátora nábytku. A jste-li zruční, můžete se do renovace pustit sami. Spoustu rad na témata jak opravit židle či jak renovovat židle najdete na internetu.

Když se naučíte starým věcem vdechnout nový život, nejenže ušetříte nákupem věcí nových, ale také je budete moci hrdě předat další generaci. Je pak otázkou, co je lepší, čímž se vracíme k titulku tohoto článku. Nové, nebo renovované? Odpovězme šalamounsky, že obojí. Staré s novým se totiž může náramně dobře doplňovat.

Napsat komentář