Nepodceňujte roli protipožárních dveří! Mohou vám zachránit život!

Vchodové dveře do bytu.

Chraňte svůj majetek i zdraví kvalitními a především certifikovanými protipožárními dveřmi. Jsou tu pro vaši bezpečnost! 

Kvalitní protipožární dveře jsou nezbytnou součástí každé domácnosti. Jejich hlavní funkcí je zastavit šíření případného požáru. Na pozoru se mějte především před nekvalitními necertifikovanými napodobeninami. Ty na první pohled od dveří certifikovaných nerozeznáte. Pohled zevrubnější vám ale mnohé naznačí. Poradíme vám, na jaké parametry se zaměřit, abyste měli jistotu, že váš majetek i zdraví chrání produkt nejvyšších kvalit.

Snižte rizika požáru!

Vůči požáru není imunní téměř žádný objekt, ať již se jedná o činžovní, panelové, veřejné i rodinné domy. Mnohdy navíc k jeho založení stačí málo jako například sušící se ponožky na radiátoru. A pozor, jisté požadavky vztahující se k protipožární ochraně objektu si stanovují i pojišťovny při sjednávání pojistky nemovitosti a majetku. Velmi dobře si prostudujte, za jakých podmínek by vám pojistka v případě požáru vůbec byla vyplacena.

Vybíráme protipožární dveře

Ochranu majetku proti požáru proto v žádném případě nepodceňujte. Do objektu si pořiďte kvalitní protipožární čidlo a samozřejmě již zmíněné kvalitní a především certifikované protipožární dveře. Ty v první řadě zabraňují rozšiřování požáru jako takového, což je nezbytné především v panelových a činžovních domech. S kvalitními protipožárními dveřmi se nejenže do vašeho bytu nerozšíří požár s ohniskem od souseda, ale také se k němu nerozšíří požár od vás. Protipožární dveře tak chrání obě strany. Ale nejenom to.

Ochrana před ohněm i kouřem

S kvalitními protipožárními dveřmi chráníte svůj majetek a samozřejmě i všechny osoby, jež postižený objekt obývají, nejenom před ohněm jako takovým, ale také před negativními účinky kouře a vysokých teplot. Tyto dveře díky jejich speciálním složkám zkrátka jen tak rychle neprohoří. A to vám dává více času k úniku.

Zaměřte se na délku protipožární odolnosti

Technická norma ČSN věnující se požární bezpečnosti staveb v nevýrobních objektech protipožární dveře rozděluje do dvou skupin. Ty se podle sebe odlišují jejich protipožární odolností jako takovou, respektive časovým úsekem, po který jsou schopny odolat požáru. Ten by v rámci vaší bezpečnosti samozřejmě měl být co nejdelší.

Pozor na certifikaci!

Zřejmě vás nemusíme upozorňovat na to, že byste svou pozornost měli zaměřit na produkty vybavené náležitou certifikací (pojem dveře certifikované jsme již několikrát zmínili). Jen tak máte záruku, že si nepořizujete nekvalitní kopii no name značky, se kterou váš majetek shoří jako papír. A vy možná s ním.

Na protipožárních dveřích nešetřete!

Na protipožárních dveřích se také nevyplácí šetřit. Za opravdu kvalitní dveře si připlatíte. Ale za to vás před smrtícími účinky požáru ochrání i na několik hodin. Na rozdíl od levnějších modelů, jejichž protipožární odolnost je udávána třeba jen na pouhou čtvrthodinu!

Dveře vchodové i interiérové

Protipožární dveře můžete mít nejenom vchodové, ale i interiérové. Hodně lidí se zaměřuje primárně na dveře vchodové a výběr dveří interiérových podceňuje. Ty přitom zabrání šíření požáru z jednotlivých místností.

Poraďte se s odborníky

Velký výběr kvalitních protipožárních dveří najdete například v nabídce společnosti Grimax, s r.o.s pobočkami v Praze, Brně, Roudnici nad Labem a Bratislavě. Dveře můžete vybírat buď online na stránkách grimax.cz nebo v některé z provozoven společnosti. V nich je vám k dispozici i odborný personál, který vás ochotně nasměruje na správný model vhodný právě do vaší domácnosti, kanceláře či v podstatě jakéhokoliv objektu. Tak neváhejte.

Napsat komentář