Nenechte zajít problémy s močovým měchýřem daleko!

Močová inkontinence, případně chcete-li nechtěný únik moči, může mít mnoho příčin a ne vždy se týká pouze starší generace, jak si stále většina populace myslí. Ačkoliv se jedná o nepříjemný problém, má řešení. A to především v takovém případě, že se začne řešit co nejdříve.

Jednou z příčin inkontinence je oslabené pánevní dno

Močový měchýř úzce souvisí se svaly pánevního dna. V okamžiku, kdy dojde k jejich oslabení, ztrácíme kontrolu nad únikem moči. Příčiny oslabení svalů je více. Velmi často je způsobeno těhotenstvím, protože je v tomto období kladena na pánevní dno větší zátěž než kdykoliv jindy. Obecně vyšší hmotnost jedince dokáže oslabit svaly pánevního dna. Stejně tak opakované zvedání břemen, sedavý způsob života. Snížení hormonu estrogenu v těle vlivem klimakteria. Následkem operace dělohy nebo přímo močového měchýře. Ale pozor, ačkoliv by se mohlo zdát, že jde pouze o ženy, není tomu tak. Pánevní dno máme všichni.

Kegelovy cviky pomohly nejedné mamince po porodu

Kegelovy cviky představují účinný způsob v posílení svalů pánevního dna. Jejich výhodou je skutečnost, že je můžeme provádět takřka kdykoliv a kdekoliv. Jde o to, že se svaly pánevního dna nacházejí v oblasti análního otvoru, kolem močové trubice, u žen v okolí poševního vchodu. K jejich posilování dochází zatínáním, jinak řečeno vtahováním svalů do pánevního dna po dobu několika vteřin. S nádechem svaly uvolníme, s výdechem opět zatínáme. Pro úplné začátečníky je nejvhodnější polohou pro provádění cviků vleže. Tak dochází k nejefektivnější kontrole svalů.

Než se měchýř uzdraví

Posílení svalů pánevního dna je tak trochu běh na dlouhou trať. Než dojde k jejich obnovení a navrácení plné kontroly nad močením, lze si pomoci různými pomůckami. Inkontinenční vložky a plenkové kalhotky představují diskrétní ochranu. Rychle absorbují moč i zápach, jsou prodyšné a příjemné v kontaktu s pokožkou.

Napsat komentář