Nábytek do koupelny? Nedejte jen na vzhled!

Praktická koupelna

Koupelnový nábytek musí být v první řadě praktický. Tedy vyroben z materiálu, který odolá vlhkosti! Je totiž vystaven mnohem náročnějším podmínkám než třeba nábytek v ložnici.

Koupelnový nábytek často přichází do styku s vodou, a to v různé její formě. Bývá vystaven páře, ale i četným cákancům. Obzvláště, pokud máte doma malé děti, počítejte s tím, že voda při jejich koupání bude všude. A tomu by koupelnový nábytek, respektive jeho materiál měl být přizpůsobený.

Moderní materiály

Volte tedy takový, který při styku s vodou nenaboptná, popřípadě se přímo nerozloží. Technistone, corian, biodeska, laminová deska či MDF, to jsou názvy současných moderních materiálů vhodných samozřejmě nejen do koupelen.

Moderní koupelna
Praktická, moderní a levná koupelna

Dvakrát měř…

Stojíte před prázdnou koupelnou, kterou se chystáte zařídit? Vezměte do ruky metr a dobře si ji změřte. Co totiž výrobce, to jiný rozměr nábytku. Při jeho výběru bude klíčový i počet lidí, kteří budou koupelnu používat.

Bílá nebo masiv?

Přemýšlíte nad barvou? Řadou předností disponuje klasická bílá. Působí čistým dojmem a navíc dokáže každý prostor opticky zvětšit. Velmi populární je i koupelnová sestava z masivu. Pokud ji vhodně ošetříte, odolá i zmíněné vlhkosti.

Bez koupelnové skříňky se neobejdete

Nezbytností je koupelnová skříňka. Kam jinam byste také schovali vše, co nemá být na očích? Divili byste se, kolik podob tento kus koupelnového nábytku může mít. Koupelnovou skříňku ale vybírejte pečlivě. Vždyť ji a všichni členové vaší domácnosti budete využívat minimálně dvakrát denně. A musí tedy pojmout všechny nezbytnosti, bez kterých se jednotliví členové domácnosti neobejdou.

Vybírejte s rozmyslem

Skříňka pod umyvadlo schová veškeré čistící prostředky a ručníky, skříňka zavěšená nad umyvadlem zase pojme veškerou dámskou i pánskou kosmetiku, ale i hřebeny, fény a nezbytné plovoucí kachničky, zkrátka vše, bez čeho si ranní a večerní očistu nedokážeme představit. A takových pomocníků může být hodně.

Napsat komentář