Moderní pokoje pro teenagery!

Modrý pokoj pro kluka teenagera

Vymýšlet cokoliv pro vašeho malého puberťáka může být dost zapeklitý úkol. Ať uděláte cokoliv, je to špatně, oni přeci vědí, jak má všechno být nejlépe. Jak to vím? Byla jsem v tom věku! A tenkrát mi bylo ukradené, jestli se jedná o pokojíček, program, dárek, cokoliv. Bylo mi ukradené, že si někdo dal práci s tím něco vymyslet, že mi někdo chtěl udělat radost, vždy nejdříve přišla vlna nadšení, která se po chvilce zamyšlení změnila v řadu otázek a proč to je takhle? A proč to nemůže být jinak? A proč mají u sousedů něco lepšího? V televizi jsem viděla… Zkrátka a jednoduše jsem stěžovala život svému okolí a nic pro mě nebylo dokonalé. A pro mé vrstevníky platilo to samé.

Jak by měl ideální pokojíček pro teenagera vypadat?

Trendy. Hlavně trendy. Není moc dospívajících lidí, kteří by si nelámali hlavu s tím, jak co nejlépe zapadnout do společnosti, která je ovládána Hollywoodskými hvězdami, každý se jim chce co nejvíce přiblížit, každý chce mít nejnovější výstřelky módy, každý touží po něčem, co bude moci pyšně ukazovat svým vrstevníkům. Vše toto musíte ještě propojit s dokonalou funkčností – každý mladý člověk vyžaduje spoustu soukromí, mít své místo, kam se půjdu schovat, vybrečet, vyřádit, kde si odpočinu, to je důležité, zvláště ve věku, kdy dospívám, začínám mít před rodiči první tajemství a mám silnou potřebu budovat své soukromí. Při zařizování pokojíčku musíte myslet na to, aby měl dotyčný své místo na spaní, musí zde být umístěna pracovní plocha, místo/skříň na všechny cennosti, prostor pro oblečení a ideálně i kousek prostoru pro relaxaci a zábavu. Zároveň musíte vzít v potaz jednoduchou a snadnou údržbu a ještě jsou důležité barvy a jejich dokonalé propojení a sladění. Takhle vytvoříte své dospívající ratolesti místo, kam se bude vždy rádo vracet a kde vznikne jeho útočiště před okolním světem.

Jak na moderní pokoj?

Chcete se držet zuby nehty moderních trendů? Super! Vaše ratolest bude nadšená, když bude mít své útočiště vybavené moderním nábytkem a ještě v moderním stylu. Nezapomínejte také na vzdušnost, v dnešní době moderní = jednoduchý, prostorný a vzdušný. Ideální pro pokoj, pro teenagera. Podle toho zvolíte styl, zde je vždy dobré brát ohledy na své dítě a nechat si poradit, stejně tak s dekorováním pokojíčku. Nezapomínejte na správné rozdělení pokoje, musí zde být místo na učení, spaní, zohledněte i zájmy svého dítěte. U mladé slečny nezapomínejte na kosmetický koutek.

Dalším důležitým bodem jsou velké a hlavně praktické úložné prostory, dostatek světla a snadná údržba. Světlo je důležité zvláště při studiu, kdy hodně času trávíte čtením, psaním a práci na počítači. Úložného prostoru se také nebojte.

Doporučení na závěr? Dejte všichni hlavy dohromady a společným úsilím se doberte ke svému cíli a hlavně vysněnému místu pro život vašeho dospívajícího dítěte.

[kkstarratings]

Napsat komentář