Moderní pokoj na míru teenagera?

Moderní pokoj pro dítě

Uteče to jako voda a z vašeho malého děťátka je najednou puberťák, kterému může být těžké vyhovět. Dětský pokoj proto musí projít výraznou proměnou, aby nejen vyhovoval požadavkům většího dítěte a skoro dospěláka, ale také aby se stal útočištěm a oázou klidu. Z dětských her a snů se musíte najednou přeprogramovat na koníčky a častou změnu názorů. Je potřeba zohlednit i věk a vyspělost dítěte, abyste mohli vybrat správný nábytek. Faktorů, jež ovlivňují život dospívajícího člověka. A hlavně byste měli zohlednit názor vlastního dítěte. Vložíte do něj svou důvěru a navíc spolu strávíte společný čas.

Zóny se mění, relaxace je důležitá

Když zařizujete pokojíček malému dítěti, dělíte ho do tří sektorů – pro spánek, hry a studium. U teenagera se pochopitelně mění. Víc studia, méně her. I tak by ale měl mít moderní pokoj pro teenagery prostor jak pro učení, tak pro odpočinek. Začněte výběrem postele. Jestli vám to místnost dovolí, volte větší, aby měl co největší pohodlí. Rozměr 140×200 je pro postel ideální. Vyberte dobré rošty a především matraci odpovídající jeho nárokům. Na výběr máte i různé materiály a barvy rámů. Nechte dítě vybrat si, co se mu líbí nejvíc. Neuškodí přidat menší gauč nebo křeslo. Nápadité a oblíbené jsou i sedací pytle, které nezaberou tolik místa a mohou se přenášet kamkoliv.

Moderní pokoj pro teenagera
Moderní pokoj pro teenagera

Vkus a oblíbenost vs. jednoduchost

Možná máte pocit, že své dítě dokonale znáte. A i přesto, že to může být pravda, nechte si od něj poradit a domluvte se na dekorování pokojíčku. Jeho zájmy se mohly změnit, cítí se dobře jen v určitých odstínech, rádo by řeklo svůj názor. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. Nemusíte to rozhodovat sami a vaše dítko bude mít dobrý pocit, protože se bude moct samo rozhodnout. Moderní pokoj je především vzdušný, proto pokud si vybere velmi sytý odstín některé z barev, dejte ho na jednu stěnu jako středobod, zbytek nechte bílý. Hodně dělají také dekorace. Zde se můžete opřít koníčky. Také je velký rozdíl mezi pokojem chlapce a dívky. U slečny nezapomeňte na kosmetický koutek. U mladého pána zohledněte jeho zájmy.

Modrý pokoj pro kluka
Moderní modrý pokoj pro kluka

Praktické úložné prostory a dostatek světla

Ať tak či tak moderní studentský pokoj by měl splňovat několik pravidel. Při studiu je důležité mít dostatek přirozeného světla. Výše stolu by měla korespondovat s výškou studenta a židle by měla mít dostatek pohodlí pro dlouhé sezení. Stůl pořiďte dostatečně velký, aby se na něj vešel počítač, učebnice i sešity a přitom mělo dítě dostatek místa pro své lokty. Rozhodně se nebojte úložných prostor. Regálové skříňky ukryjí všechno, co je třeba, aby pokoj vypadal stále uklizený. Navíc se prodávají různě barevné vnitřní boxy, které místnost hezky vybarví. Neuškodí ani vestavěná skříň, jestliže není víc místa. Nevíte si rady? Zkuste si na internetu vyhledat „moderní dětské pokoje inspirace“ a nápady se jen pohrnou. Dejte hlavy dohromady a vytvoříte dokonalý prostor pro svého teenagera.

[kkstarratings]

1 thought on “Moderní pokoj na míru teenagera?”

Napsat komentář