Moderní hliníková okna: výhody versus nevýhody

Hliníková okna

Hliníková okna musí stále čelit mnoha předsudkům, proto není od věci ujasnit si konečně jejich výhody a nevýhody.

Výhody hliníkových oken: Odolnost, variabilita a dlouhá životnost

Jsou pro vás hliníková okna spíše velkou neznámou a nemáte nejmenší představu o jejich výhodách? Pravdou je, že navzdory mnohým předsudkům v sobě moderní hliníková okna spojují řadu výhod, díky nimž rozhodně stojí za pozornost.

Jejich nespornou výhodou je velmi dobrá odolnost proti klimatickým vlivům, s čímž úzce souvisí dlouhá životnost, a to i v porovnání s tolik vyhledávanými plastovými okny. Dalším jejich charakteristickým rysem je značná variabilita. Hliníkové rámy mohou dosahovat velkých rozměrů, díky čemuž jsou hojně používané zejména v rámci kancelářských budov a podobných staveb. To ovšem neznamená, že hliníková okna nemohou být použita při stavbě rodinného nebo bytového domu. Velmi dobře si totiž rozumí s moderními architektonickými trendy a díky zdánlivě subtilní konstrukci působí velmi elegantním, nadčasovým dojmem.

 

Okna z hliníku

Značnou variabilitu hliníková okna nabízí i v rámci barevného provedení, což je dáno různými typy povrchových úprav, jako je práškové lakování, laminování fóliemi s dřevěnými dekory nebo barevným tónováním.

Nevýhody hliníkových oken: Vyšší cena a horší izolační vlastnosti

V neprospěch hliníkových oken hovoří zejména vyšší cena, která se samozřejmě odvíjí od kvality profilů. Od toho se odvíjí také tepelně izolační vlastnosti, které byly zejména dříve poměrně nedostatečné, ovšem díky moderním výrobním postupům se i tento nedostatek daří eliminovat.

Hliníková okna ve Vsetíně dodává a montuje společnost Triogas. V jejím sortimentu naleznete také moderní hliníkové dveře, stejně jako spolehlivá plastová okna, sekční vrata a podobně. Informovat se můžete také o možnostech pro hliníková okna – Opava a okolí.

Napsat komentář