Lyžování ve Slovinsku stihnete ještě letos

Skvělá lyžovačka ve Slovinsku

Češi už konečně přichází na chuť lyžování i jinde než v Krkonoších. Bohužel zatím jsme nedohlédli dál než do rakouských Alp. I proto, zcela neoprávněně, stojí zatím na okraji zájmu Itálie nebo Slovinsko. Pojďte si zalyžovat do druhé nejmenší Alpské země – do Slovinska.

Slovinsko je hned po Lichtenštejnsku druhou nejmenší evropskou zemí, která se může pochlubit tím, že má Alpy. Možná si teď vybavíte jména slavných slovinských šampionů v lyžování, kteří právě díky hornatosti své země měli možnost doslova vyrýt svá jména do alpských ledovců. Tina Mazová, Mateja Svetová, Rok Petrovič – to je jen pár jmen, ze kterých skvělé lyžaře udělaly právě slovinské Alpy.

Alpské svahy a české ceny – to je Slovinsko

Lyžování ve Slovinsku nabízí snadno dostupné svahy, které vás nezruinují, ani když na lyže vyrazíte s početnější rodinou. Skipasy jsou levné a drahé nejsou ani ceny ubytování či dalších služeb. Obecně je Slovinsko cenově srovnatelnou zemí s Českou republikou.

Sjezdovky ve Slovinsku jsou ve výborné kondici a pravidelně udržované. Není se co divit, když sjezd na lyžích patří v zemi k nejoblíbenějším sportům. Na sněhuchtivé turisty jsou slovinská zimní střediska dobře připravena. Rodiny s dětmi potěší, že děti do šesti let mohou lyžovat zdarma. Nadchne vás i typická slovinská domácí kuchyně, ze které musíte rozhodně ochutnat jota polévku, tradiční klobásy a jelita, ale i štrúdl.

Kam na lyže ve Slovinsku?

Dostali jste chuť sednout do auta a vyrazit? Lyžování Slovinsko – to jsou zimní alpská střediska Gorenjska, Posavje, Primorska nebo Štajerska. Pojďte si vybrat hotel a ověřte si dostupnost ubytování. Lyžování 2019 si v této malé zemi, která má pouhé 2 miliony obyvatel, určitě skvěle užijete. Nemusíte se bát jazykové bariéry. Mimo angličtiny se zde snadno domluvíte i bez znalosti jazyka. Slovinské Alpy vynikají tím, že kromě skvělých sněhových podmínek nabízí i nadprůměrný počet slunečních dní. A není nic krásnějšího než sjíždět zasněžené svahy za krásného slunečného počasí.

Napsat komentář