Lyžování ve Slovinsku stihnete ještě letos

Jak se vám článek líbil?

Češi už konečně přichází na chuť lyžování i jinde než v Krkonoších. Bohužel zatím jsme nedohlédli dál než do rakouských Alp. I proto, zcela neoprávněně, stojí zatím na okraji zájmu Itálie nebo Slovinsko. Pojďte si zalyžovat do druhé nejmenší Alpské země – do Slovinska.

Slovinsko je hned po Lichtenštejnsku druhou nejmenší evropskou zemí, která se může pochlubit tím, že má Alpy. Možná si teď vybavíte jména slavných slovinských šampionů v lyžování, kteří právě díky hornatosti své země měli možnost doslova vyrýt svá jména do alpských ledovců. Tina Mazová, Mateja Svetová, Rok Petrovič – to je jen pár jmen, ze kterých skvělé lyžaře udělaly právě slovinské Alpy.

Alpské svahy a české ceny – to je Slovinsko

Lyžování ve Slovinsku nabízí snadno dostupné svahy, které vás nezruinují, ani když na lyže vyrazíte s početnější rodinou. Skipasy jsou levné a drahé nejsou ani ceny ubytování či dalších služeb. Obecně je Slovinsko cenově srovnatelnou zemí s Českou republikou.

Sjezdovky ve Slovinsku jsou ve výborné kondici a pravidelně udržované. Není se co divit, když sjezd na lyžích patří v zemi k nejoblíbenějším sportům. Na sněhuchtivé turisty jsou slovinská zimní střediska dobře připravena. Rodiny s dětmi potěší, že děti do šesti let mohou lyžovat zdarma. Nadchne vás i typická slovinská domácí kuchyně, ze které musíte rozhodně ochutnat jota polévku, tradiční klobásy a jelita, ale i štrúdl.

Kam na lyže ve Slovinsku?

Dostali jste chuť sednout do auta a vyrazit? Lyžování Slovinsko – to jsou zimní alpská střediska Gorenjska, Posavje, Primorska nebo Štajerska. Pojďte si vybrat hotel a ověřte si dostupnost ubytování. Lyžování 2019 si v této malé zemi, která má pouhé 2 miliony obyvatel, určitě skvěle užijete. Nemusíte se bát jazykové bariéry. Mimo angličtiny se zde snadno domluvíte i bez znalosti jazyka. Slovinské Alpy vynikají tím, že kromě skvělých sněhových podmínek nabízí i nadprůměrný počet slunečních dní. A není nic krásnějšího než sjíždět zasněžené svahy za krásného slunečného počasí.

Zorka Horká

Ahoj, jmenuji se Zorka. Už pár let mě baví psát. Ráda píšu na jakékoliv téma. Nejvíce mě baví sledovat nové trendy v bydlení a technologiích. Studuju jako vizážistka v Praze, kde bydlím od roku 2010.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *