Vchodové dveře do bytu: 3 věci, na něž se vyplatí soustředit při nákupu

Moderní dveře.

Víte, čeho si všimnete ihned při vstupu do interiéru bytu? Samozřejmě, dveří. Tuto skutečnost si mnozí majitelé bytových jednotek vůbec neuvědomují, což je škoda. Staré vchodové dveře vypadají hrozně, a navíc nedokážou nabídnout potřebné bezpečí. V neposlední řadě nejsou schopny izolovat hluk. Pokud aktuálně uvažujete o pořízení nového modelu, jste na správném místě. Čtěte dál, prozradíme vám 3 aspekty, které byste neměli opomíjet! Samozřejmě doporučíme i konkrétní model dveří do bytu.

1. Bezpečí na prvním místě

Pro mnohé z nás je bezpečnost nejdůležitější, nicméně přesto máme stále staré vchodové dveře do bytu s minimem bezpečnostních prvků. U těch moderních jich najdeme hned několik. V první řadě se zaměřte na bezpečnostní třídu, do níž spadají. Jednoznačně by měly disponovat označením minimálně 2. bezpečnostní třídy. Právě ony disponují jak bezpečnostním zámkem, tak i zesílenou konstrukcí pantů. V neposlední řadě jsou typické i trny, jež znesnadní či znemožní vysazení dveří.

Dveře za rozumnou cenu.
Robustní retro dveře.

2. Unikátní design

Materiálově máte v podstatě zcela volnou ruku. Nejoblíbenější je stále ještě dřevo. Většinou už se nenakupují přímo masivní dveře, nicméně minimálně s imitací se stoprocentně setkáte! Velmi oblíbené jsou především tmavší odstíny ořechu nebo třešně. Počítejte ovšem s tím, že na nich bude patrný každý škrábanec. Jemnější světlý buk je v tomto poněkud benevolentnější.

3. Maximální izolace

Stoprocentně nehodláte poslouchat každý zvuk, který přijde z chodby. Stejně tak sousedé nejsou zvědaví na vaše mnohdy hlučné děti. Z těchto důvodů se vyplatí myslet na spolehlivou zvukovou izolaci. Při nákupu si i tuto informaci zjistěte.

Kvalitní domovní dveře.
Moderní bytové dveře.

Vchodové bytové dveře Verte FORES

Naším tipem jsou právě tyto vchodové dveře, jež vybíráme z pestré nabídky společnosti Grimax. Vyznačují se optimální akustickou izolací, kdy Rw činí 32 dB. Konstrukce křídel jsou vyrobeny z jehličnatého dřeva. Dveře jsou také vybaveny kukátkem a třemi trny, jež zabraňují vysazení.

Napsat komentář