Kolagen s kyselinou hyaluronovou pro podporu zdraví kloubů a krásnou pokožku

Při výběru toho správného doplňku stravy hodně záleží na tom, jaký efekt chcete pozorovat. Například vitamín C pomáhá s posílením imunitního systému. Lidské tělo je však komplikovanější, takže když se chcete zaměřit na zdraví kloubů, kostí a pokožky, může být tou správnou volbou právě kolagen s kyselinou hyaluronovou. Jaké účinky mají jednotlivé látky a v čem podporují organismus? To se dozvíte v tomto článku.

Jak působí kolagen

Kolageny jsou speciální proteiny a jednotlivé peptidy, které tvoří důležitou strukturní tkáň v těle. Jsou obsažené v chrupavkách, kůži, nehtech a v kloubech. Zároveň jsou součástí pojivové tkáně například u pokožky. Z toho důvodu představují důležitou součást celého organismu. S přibývajícím věkem však kolagen ubývá, takže je vhodné doplnit ho ve formě kvalitního doplňku stravy.

Pozitivní vlastnosti kyseliny hyaluronové

Další pro tělo přirozenou látkou, která má pozitivní vliv například na hydrataci pokožky, je kyselina hyaluronová. Běžně se vyskytuje především ve vrstvách kůže a její objevení znamenalo doslova průlom v celém kosmetickém průmyslu. Její chemická struktura totiž umožňuje vázat vodu, což pomáhá s udržováním krásně napnuté a svěže vypadající pokožky. Opět však platí, že s přibývajícím věkem se její množství snižuje, takže pro udržení krásného vzhledu se hodí její pravidelné užívání.

Výběr vhodného doplňku stravy

Pokud chcete podpořit zdraví kloubů a pokožky, vyberte si vhodný doplněk stravy. Přírodní kolagen s obsahem všech jednotlivých typů ve formě prášku se snadno dávkuje. Dá se konzumovat ve vodě, ve šťávě, ale také přidávat do polévek a koktejlů, protože má naprosto neutrální chuť. Při procesu výroby je dbáno na výběr nejlepších surovin a naopak vynechání nežádoucích přísad a zbytečných sladidel.

Napsat komentář