Kegelovy cviky zabrání úniku moči

cviky na posílení pánevního dna

Velmi intimní problém, o kterém se bojí mnozí mluvit. Únik moči a inkontinence. Nejedná se ovšem o neřešitelné obtíže. Jak můžete s touto choulostivou situací zabojovat? Velmi snadno, jen se nesmíte ostýchat a podléhat beznaději, že se jedná už o neměnný stav, který se navíc bude zhoršovat.

Posilování svalů pánevního dna

Stárnutí s sebou přináší jisté změny našeho těla, fyzické i psychické. Problémy s únikem moči provázejí obě zmíněné sféry. Nepříjemný pocit z obavy, že bude dotyčný cítit, provází i psychická nejistota. Inkontinence nemusí být fatální, můžete ji prevencí oddálit nebo zcela zamezit, aby se vás v budoucnu týkala. Stačí jen, když si nastudujete posilování svalů pánevního dna. Tuto metodu mohou praktikovat muži i ženy. Díky speciálním cvikům lze vytrénovat všechny skupiny svalů v této intimní oblasti. Posléze budete moci ovládat močový měchýř a tím pádem i případný únik moči. I kdybyste měli přece jen potíže s jejím únikem, není nic ztraceno. Pomohou vám inkontinenční vložky nebo kalhotky. Tyto pomůcky jsou ostatně součástí i péče o seniora doma.

Kegelovy cviky pro muže

Možná jste o těchto cvicích už slyšeli, spíše se zmíněné praktiky spojují se ženami. Ano, je pravda, že s inkontinencí má problémy větší procento žen než mužů. Tzv. Kegelovy cviky dámy často praktikují i kvůli větší intimní rozkoši, protože jejich vagina není tolik povolená. Kegelovy cviky pro muže mají ovšem také svůj přínos, zejména kvůli udržení kontroly nad oslabeným močovým měchýřem. Jak začít posilovat? Stačí jednoduše. Stahováním a uvolňováním svalstva. Jistou kontrolu správnosti provádění cviků můžete pozorovat přímo při močení. Zkoušejte prostě jen zastavit a uvolnit proud. Uvědomujte si při tom, které svaly zatínáte a soustřeďte se na ně. Postupně je budete vnímat intenzivněji. Nejprve ucítíte svalstvo více vpředu, poté přejdete přes hráz až ke konečníku. Pokud je pro vás i tento začátek náročný, zkuste cvičit vleže. Svaly nejsou tak namáhané a vy i ucítíte více, jak je posilujete. Následně můžete přejít i k náročnějšímu tréninku pánevního dna.

Péče o seniora doma

Domácí péče o nemohoucího starého člověka představuje náročnou práci, proto je také placená příspěvky od státu. Pokud je dotyčný senior ležící či se velmi špatně pohybuje a má navíc potíže s únikem moči, je péče o něj náročnější. Musí se pokaždé převlékat, prádlo se musí prát častěji. Tyto obtíže vyřeší inkontinenční vložky či kalhotky, které nejen usnadní život seniorům, ale i jejich blízkým. Starší člověk navíc nepropadne depresi a necítí se špatně, když bojuje s inkontinencí. Nebojí se chodit ven, mezi přátele a užívá si života, který může být i ve vysokém věku velmi pozitivní.

[kkstarratings]

Napsat komentář