Jedeme pod stan – co nezapomenout do auta?

Co si sbalit na kempování

Nejvíce Čechů v létě míří s rodinou či přáteli pod stan do přírody či sjíždět vodu. A jelikož máme za sebou teprve půlku léta, určitě nás ještě nějaká ta dovolená čeká. A proč ji trávit v zahraničí, když i v naší zemi je také mnoho krás, mnoho vod a luk, jak nám vždy s láskou oznamovali čeští básníci.

Ovšem ať už jedeme kamkoliv, je zapotřebí sbalit vše potřebné. A balení zrovna asi nikdo z nás příliš v oblibě nemá. Co kromě spacáku a kol si ještě zabalit pro pohodovou dovolenou a pohodlné cestovaní?

Praktické zavazadlo

Kufr od auta prostě není nafukovací. Budeme muset využít každého centimetru. Klasické skořepinové kufry jsou nepraktické a neskladné. Do auta ke stanu a spacákům, se nám bude hodit spíše sportovní taška, kterou můžeme sehnat i v provedení na kolečkách.

Šikovná kapsička

Na zadní stranu předního sedadla si můžeme opatřit zábavný organizér s praktickými kapsami. Kromě toho, že do něj můžete naskládat hračky, svačinu, pití nebo třeba omalovánky pro děti, ochrání i vaše sedadlo před okopáním od dětských botiček.

Chladící taška či box

Budeme-li chtít na dovolené grilovat, což určitě budeme (v létě griluje již 87% Čechů), tak si s sebou určitě vezmeme nějaké to marinované masíčko, ovšem na to bude třeba chladící taška či box. A tak si cestou můžeme vychutnat i nějaké to vychlazené pití či meloun. Tak jako tak nesmíme zapomenout na speciální vložku, která nám chlad v tašce či boxu udrží. Výhodou tašky je, že je po použití skladnější, box má zase pevný tvar a nehrozí tak rozmačkání jeho obsahu.

Je libo zmrzlinu?

Pro převážení čerstvých či citlivějších potravin na delší vzdálenosti se nám bude hodit lednice, která se dokáže napájet z klasické autozásuvky na 12 voltů, jako například cestovní chladnička TF-240 Orava. Lednici můžeme umístit do zavazadlového prostoru, za sedadlo nebo ji na sedadlo připoutat pásy. Chladničky s větším objemem jsou také často vybavené kolečky. Plánujeme-li si dávat delší přestávky, je lepší pořídit si lednici, která hlídá stav autobaterie a zamezí tak i jejímu úplnému vybití. Můžeme tak chladit bez obav, že po pikniku nenastartujeme. Některé typy těchto lednic lze napájet i ze sítě (220 V), takže je můžeme používat i jako malé přenosné chladicí boxy například právě na chatě nebo i v chatce či ve stanu v kempu.

Clona na přední sklo proti slunci

Klasická aluminiová clona na přední sklo zabrání tomu, aby bylo v autě horko, ale zároveň také ochrání palubní desku před silnými paprsky slunce. Tu tedy určitě využijeme, když už auto bude zaparkované a nemáme právě možnost parkovat ve stínu. A doporučení navíc? Clonu můžeme použít i na sezení v trávě, izoluje perfektně.

Co ještě by nám mohlo chybět? Určitě si přibalíme ještě další nezbytnosti pro pobyt v přírodě, například knihu či kytaru. Ale jisté je, že nesmíme zapomenout na dobré vychování, ryzí humor a bezchybné naladění.

Napsat komentář