Jak vybrat správně dveře do koupelny?

Dveře Erkado

Možná vás tato otázka překvapí a vlastně jste si ji ani nepoložili. Ale to není dobře. Právě dveře do koupelny jsou totiž velice specifické a vyžadují často jiné řešení než standardní interiérové dveře.

Věděli jste, že dveře do koupelny a na toaletu jsou nejčastěji užívanými dveřmi v domácnosti? Měly by tedy poskytnout větší odolnost než běžné dveře do jiných místností. Současně se na ně kladou vyšší nároky, pokud jde o možnost jejich čištění. Právě koupelna a toaleta jsou místa, kterým věnujeme zvýšenou pozornost z hlediska hygieny. Dveře do koupelny jsou rovněž více vystaveny působení vlhkosti i změnám teplot. Mnohdy je také žádoucí řešit odvětrávání prostor koupelny právě skrz dveře. K tomu je nejvhodnější řešit odvětrání prostřednictvím vsazené dveřní mřížky. Ta zamezí vzniku plísní z neodvětrané vlhkosti.

Nejdůležitější je u dveří do koupelny vhodná volba materiálu

Dřevěné i dýhované dveře bývají problematické. Dřevo se může díky změnám vlhkosti a rozdílům teplot kroutit. Bez povrchové úpravy je zcela nevhodné. Ještě problematičtější se jeví dýha, která se obvykle začne odlupovat, kroutit i praskat. Vizuálně dveře rychle zestárnou a přestávají být i funkční. Nemusíte je být schopni ani zavřít.

Co tedy s tím? Jak vybrat dveře do koupelny? Nejluxusnějším řešením jsou skleněné dveře do koupelny.

Skleněné dveře do koupelny řeší náročné prostředí i design

Kvalitní celoskleněné dveře, které dodává firma ERKADO, jsou z bezpečnostního kaleného skla, a nehrozí tedy jejich rozbití. Zcela jiný design dveří slouží jako dekorační prvek v interiéru a nepere se vzhledově s ostatními dveřmi. Skleněné dveře ERKADO jsou navíc zajímavé i díky svým vzorům. Ty jsou pískované nebo černě malovanéMléčné sklo je dělá neprůhlednými, což je u koupelnových dveří, ale i u dveří na toaletu, žádaný standard.

Dveře jsou v nabídce jako 60, 70, 80 a 90 centimetrové a osazují se do obložkových zárubní. Jejich barvu a strukturu lze ladit se zbývajícími zárubněmi, nebo dokonce s barvou a designem zbývajících dveří v interiéru. Čímž dojde k nenásilnému propojení do harmonického celku. Skleněné koupelnové dveře lze řešit s odvětrávací mřížkou i bez ní.

Problémy vyřeší i plast

Levnějším funkčním řešením pro koupelny jsou plastové shrnovací dveře. V nabídce má ERKADO celou řadu barevných variant, plných i s částmi, které propustí světlo. Snadno se instalují i udržují. Jejich výhodou je prostorová nenáročnost, takže se hodí i do míst, kde se koupelna či toaleta vybudovaly dodatečně a je zde málo místa pro klasické dveře.

Napsat komentář